Elo Touch Solutions Open-Frame (XX90L/XX63L-serien), 48,3 cm (19”), Projected Capacitive, kit (USB)
HØJDEPUNKTER
- Sort
- 48,3 cm (19") 1280 x 1024 pixel LED 225 cd/m²
- Touchscreen 5 ms
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Elo Touch Solutions 1990L. Skærmdiagonal: 48,3 cm (19″), Skærmteknologi: LED, Skærmopløsning: 1280 x 1024 pixel, Skærmlysstyrke: 225 cd/m², Touchscreen. Product colour: Black
Elo 1990L 19-tommers open-frame LCD-touchscreen har et slankt design og smalle udvendige mål takket være den topmoderne, energibesparende LED-baggrundsbelysning, der bruger mindre strøm og genererer mindre varme. Denne kompakte skærm er designet til berøring med dokumenteret Elo-ekspertise og indbygget pålidelighed. 1990L giver stabil, driftfri betjening med enestående billedskarphed og lystransmission – for nøjagtige berøringsresponser og levende billeder. Open-frame-touchscreenen fanger og fastholder straks brugernes opmærksomhed og er perfekt til kiosker, kasino og underholdning, detailhandelsselvbetjening og industrielle automationsmiljøer.
Let at integrere.
Touchscreenen er forseglet mod snavs, støv og væsker, hvilket forenkler integrationen i det endelige kabinet. Projected capacitive (PCAP) enheder kan forsegles i en løsning og opnå en IP65-klassificering på forsiden af enheden. Da design og værktøj kontrolleres af Elo, kan der forventes langvarig produkttilgængelighed.
Klar til berøring.
Fås med et udvalg af branchens førende berøringsteknologier, i single- eller multi-touch-teknologi, herunder IntelliTouch® single-touch surface acoustic wave (SAW), og vores nyeste multi-touch TouchPro™ PCAP two-glass solution (2GS) teknologi har en nul-ramme, der leverer både en 10-touch tablet-lignende oplevelse sammen med to-touch thru-glass funktionalitet – begge tilstande understøtter enkelt eller dobbelt latexhandsker samt stofhandsker.
Kommerciel kvalitet.
Elo open frame touchscreen-skærmen leverer den kvalitet og pålidelighed, Elo er kendt for, og er understøttet af vores tre års standardgaranti. Vi designer, bygger og er ansvarlige for den komplette løsning med integreret berøring fra starten. Ved at bruge vores egne touchscreens kombineret med vores software og drivere er alt designet til at fungere sammen og testes som en del af vores levetidstestprocesser. Alle vores produkter gennemgår strenge pålidelighedstest (over 20 tests) for at levere 50.000 MTBF.
Andre funktioner.
– Projected capacitive (PCAP) two glass solution (2GS) tilbyder enestående optisk klarhed og berøringsholdbarhed, der består UL-60950 & IK-07 slagtest
– LED-baggrundsbelysning giver mulighed for et topmoderne slankt design, samtidig med at strømforbruget reduceres
– 10-touch TouchPro projected capacitive (PCAP) med to-touch thru-glass funktioner
– DisplayPort- og VGA-videogrænseflader
3 år
Scan & Kamera
| Vandret scanningsområde | 30 - 82 kHz |
| Lodret scanningsområde | 50 - 75 Hz |
| Indbygget kamera | No |
| Betragtningsvinkel, vandret | 170° |
| Betragtningsvinkel, lodret | 160° |
Skærm
| Skærmdiagonal | 48.3 cm (19") |
| Displayteknologi | LED |
| Skærmopløsning | 1280 x 1024 pixels |
| Skærmlysstyrke | 225 cd/m² |
| Touchscreen teknologi | Projected capacitive system |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Vis antal farver | 16.78 million colours |
| VESA-montering | Yes |
| Skærmens form | Flat |
| Interface til panelmontering | 100 x 100 mm |
| Sprog til skærmvisning (OSD) | Simplified Chinese, Traditional Chinese, German, English, Spanish, French, Italian, Japanese |
| Billedformat | 5:4 |
| Displayets synlige område (HxV) | 376.32 x 301.06 mm |
| Antal OSD-sprog | 8 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
Trådløs & Netværk
| Kabler medfølger | HDMI, USB, VGA |
Lyd
| Indbygget mikrofon | No |
Processor & Hukommelse
| Understøttede grafikopløsninger | 640 x 480 (VGA), 720 x 400, 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1280 x 1024 (SXGA), 1280 x 800 (WXGA) |
Batteri & Strøm
| Strømforbrug (typisk) | 22 W |
| Strømforbrug (standby) | 1.5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0.5 W |
| AC-indgangsspænding | 230 V |
| AC-indgangsfrekvens | 50 Hz |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Sort |
| Pakkebredde | 526 mm |
| Pakkens dybde | 450 mm |
| Pakkehøjde | 190 mm |
| Pakkevægt | 7 kg |
| Vægt (uden stativ) | 4.6 kg |
| Højde (uden stativ) | 342.7 mm |
| Dybde (uden stativ) | 50 mm |
Driftsforhold
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 20 - 80% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 95% |
| Gennemsnitlig tid mellem fejl (MTBF) | 50000 h |
| Operating altitude | 0 - 3.048 m |
Certificeringer
| Harmoniseret system (HS) kode | 85285210 |
I æsken
| Strømforsyningstype | DC |
Øvrige specifikationer
| Berøringsskærm | Yes |
| Svartid | 5 ms |
| Kan monteres på væggen | Yes |