Elo I-Series 5.0 Slate, 39,6 cm (15,6”), Projektiv kapacitiv, 10 TP, Full HD, USB, USB-C, BT, Ethernet, Wi-Fi, QCS6490, Android, GMS, sort
HØJDEPUNKTER
- Indendørs digital skiltning fladskærm Grå
- 39,6 cm (15,6") 1920 x 1080 pixel LED 350 cd/m²
- Touchscreen 60 Hz 20 ms
- Ethernet LAN Wi-Fi
- Indbyggede højttaler(e) 2 W
Elo I-Series 5.0 Slate, 39,6 cm (15,6”), Projektiv kapacitiv, 10 TP, Full HD, USB, USB-C, BT, Ethernet, Wi-Fi, QCS6490, Android, GMS, sort
15,6”, 1920 x 1080 @ 60Hz, Qualcomm Snapdragon QCS6490, 8 GB, 16:9, 100 – 240 V AC, 50 – 60 Hz, 370,3 x 221,3 x 15,1 mm, 1,56 kg, mørkegrå metallisk
9.582,00kr. Ekskl. moms
- Beskrivelse
- Yderligere information
Beskrivelse
Elo Touch Solutions I-Series 5 Slate. Produktdesign: Digital skiltning flatpanel. Skærmdiagonal: 39,6 cm (15,6″), Skærmteknologi: LED, Skærmopløsning: 1920 x 1080 pixels, Lysstyrke: 350 cd/m², HD-type: Full HD, Touchscreen. Wi-Fi. Operating system installed: Android. Produktfarve: Grå
15-tommer I-Series 5 Slate
Touchcomputer
Elo’s I-Series 5 Slate leverer et kraftfuldt 15,6-tommer Full HD interaktivt system, komplet med Android 14 OS, Qualcomm processor og en I/O-hub. Bygget til at være en af de tyndeste erhvervsklasse stationære tablet-formfaktorer, leverer I-Series 5 Slate et imponerende design, forbedret holdbarhed, øget touch-præcision og brilliant skærmklarhed.
Interaktiv skiltning har aldrig set bedre ud.
Skab dit POS-system.
Transformer I-Series 5 Slate til et kraftfuldt POS-system i industrielt design, der skalerer med din virksomhed.
Tilslutningsmuligheder til alt dit tilbehør.
I-Series 5 Slate tilbyder en I/O-hub, der udvider tilslutningsmuligheder fra skærmen til dit tilbehør.
Få virksomhedssupport med Elo EssentialEdge.
Med brugervenlige udviklingssæt, robuste administrationsværktøjer, verdensklasse livscyklusstyring og sikkerhed kan Elo hjælpe dig med at levere bekvemmeligheden og genkendeligheden af Android interfaces på en sikker, virksomhedsvenlig måde.
OS 360 – Udnyt månedlige sikkerhedsopdateringer for at holde dine enheder sikre.
Problemfri klargøring – Udnyt EloView eller Google Zero Touch til nemt at konfigurere din enhed.
Elo OEMConfig – Få Elos proprietære API’er på din foretrukne Android MDM-platform, hvilket sparer måneders indsats, når nye udgivelser bliver tilgængelige.
Erhvervsklasse ydeevne.
Backpack understøttes af den kraftfulde Qualcomm 6490 octa-core processor for at levere den ydeevne, virksomheder har brug for.
Udvid mulighederne med Applied AI.
Qualcomm 6490-chipsættet tilbyder en smeltet AI-accelerator, der muliggør forbløffende ydeevne ved lavt strømforbrug. Disse funktioner og mere producerer en kombineret AI-ydeevne på op til 12 TOPS.
Administrer dine enheder nemt med EloView.
EloView giver dig mulighed for at implementere og sikkert administrere hele dit netværk af Android-drevne Elo-enheder fra hvor som helst i verden.
– Implementer indhold og administrer dine enheder sikkert på afstand.
– Klargør dine enheder på sekunder med en problemfri out-of-the-box oplevelse.
– Udnyt Elo Home til at skabe en tilpasset interface på din Elo-enhed.
Google Mobile Services Ready.
Med Google Mobile Services og EloView er administration af Android-enheder og dine apps forenklet. Du kan eksternt implementere og administrere din enhed, justere detaljerede indstillinger og drage fordel af de nyeste Google-drevne funktioner. Ikke kun gør dette administrationen lettere, men det sikrer også, at dine Elo-enheder opfylder de høje standarder, der kræves for Google CTS-verifikation, hvilket giver dig ro i sindet.
Scan & Kamera
| Indbygget kamera | Yes |
| Megapixel (ca.) | 8 MP |
| Betragtningsvinkel, vandret | 170° |
| Betragtningsvinkel, lodret | 170° |
Skærm
| Skærmdiagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Displayteknologi | LED |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixels |
| Skærmlysstyrke | 350 cd/m² |
| Touchscreen teknologi | Projected capacitive system |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Vis antal farver | 16.7 million colours |
| VESA-montering | Yes |
| Skærmens form | Flat |
| Interface til panelmontering | 75 x 75 mm |
| Billedformat | 16:9 |
| HD-type | Full HD |
| Paneltype | TFT-LCD |
| Display diagonal (metric) | 396.24 cm |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Oprindelig opdateringshastighed | 60 Hz |
| Active display area (W x H) | 344 x 194 mm |
| Display width | 370.3 mm |
| Display depth | 15.1 mm |
| Display height | 221.3 mm |
| Display weight | 1.56 kg |
| Number of displays | 1 |
| DisplayPorts out | 1 |
Tilslutning & Porte
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Placement supported | Indoor |
| USB-port | Yes |
| USB ports quantity | 4 |
| Ethernet LAN | Yes |
| USB connector type | USB Type-A, USB Type-C |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000 Mbit/s |
Trådløs & Netværk
| Kabler medfølger | Power |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
Lyd
| RMS nominel effekt | 2 W |
| Antal indbyggede højtalere | 2 |
| Antal mikrofoner | 2 |
Processor & Hukommelse
| Indbygget processor | Yes |
| Producent af processor | Qualcomm |
| Processorkerner | 8 |
| Intern hukommelse | 8 GB |
| Intern lagringskapacitet | 64 GB |
Software & Styresystem
| Operativsystem installeret | Android |
| Operating system version | Android 14 |
Batteri & Strøm
| Strømforbrug (typisk) | 8.5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0.4 W |
| AC-indgangsspænding | 100 - 240 V |
| AC-indgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (dvale) | 3 W |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Grå |
| Pakkebredde | 445 mm |
| Pakkens dybde | 160 mm |
| Pakkehøjde | 308 mm |
| Pakkevægt | 3.51 kg |
| Produktdesign | Digital signage fladskærm |
| Formål | Commercial |
Driftsforhold
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 20 - 80% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 50 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
| Gennemsnitlig tid mellem fejl (MTBF) | 50000 h |
Øvrige specifikationer
| Berøringsskærm | Yes |
| Svartid | 20 ms |
| Indbyggede højttalere | Yes |
| Antal samtidige berøringspunkter | 10 |
| Certificering | UL/cUL (US)FCC (US)IC (Canada)CE (Europe)CB (International)VCCI, MIC (Japan)RCM (Australia) |
| Multi-touch | Yes |
| Orientation | Horizontal/Vertical |