Elo I-Series 3.0, projiceret kapacitiv, Full HD, USB, USB-C, RS232, BT, Ethernet, Wi‑Fi, Intel Core i3, SSD, 10 IoT Enterprise, 11 IoT Enterprise, kit (RS232), sort
HØJDEPUNKTER
- 10-punkts TouchPro PCAP
- Blæserfrit design, IP54-klassificeret
- Full HD IPS Touchscreen
- Let at rengøre glas fra kant til kant
- 50.000 MTBF
Elo I-Series 3.0, projiceret kapacitiv, Full HD, USB, USB-C, RS232, BT, Ethernet, Wi‑Fi, Intel Core i3, SSD, 10 IoT Enterprise, 11 IoT Enterprise, kit (RS232), sort
23,8″ TFT LCD (LED), 1920 x 1080, i3, Win10/Win11, 8 GB RAM, 256 GB SSD, klar, uden stander
17.734,00kr. Ekskl. moms
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Elo Touch Solutions I-Series 3.0. Produkttype: All-in-One PC. Skærmdiagonal: 60,5 cm (23,8″), HD-type: Full HD, skærmopløsning: 1920 x 1080 pixel, Touchscreen, skærmform: Flad, paneltype: TFT. Processorfamilie: Intel® Core™ i3, processorfrekvens: 4,4 GHz. Intern hukommelse: 8 GB, Intern hukommelsestype: DDR5-SDRAM. Samlet lagerkapacitet: 256 GB, Lagermedier: SSD. Installeret operativsystem: Windows 11 IoT Enterprise. Product colour: Black
Modulært design. Endeløs alsidighed.
Tilgængelig i størrelser fra 15 til 24 tommer, inklusive med og uden stativmuligheder, kan De nemt konfigurere I‑Series til at passe til Deres virksomheds behov – fra skilte og salgssted til selvbetjening, automatiseringskontrol og mere.
Universelt VESA-beslag
Montér nemt I‑Series med det indbyggede VESA-beslag.
Udvid med Edge Connect
Tilslut problemfrit en række perifere enheder til kanten af touchscreenen.
Pålidelighed, sikkerhed og ydeevne.
Bygget med den pålidelighedstestede ydeevne og sikkerhed fra Intel 12. generations processorer, integrerede Trusted Platform Modules, Intel vPro™ og Windows 10 operativsystemet, leverer I‑Series 3 den pålidelighed, virksomheder har brug for.
Support til Linux.
For øget fleksibilitet tilbyder I‑Series 3 modeller uden OS, alle fortestet med Linux SuSE, Ubuntu og Red Hat operativsystemer.
Byg bro mellem Windows og Android.
Overvejer du at skifte til Android i fremtiden? Elo Bridge er den perfekte løsning. Vælg blot den Elo Windows-enhed, der passer til dine behov i dag, og når du er klar til at skifte til Android, kan du bruge Elo Bridge til at migrere din flåde af enheder.
Få ro i sindet
med EloCare
3 år
Scan & Kamera
| Indbygget kamera | No |
| Betragtningsvinkel, vandret | 178° |
| Betragtningsvinkel, lodret | 178° |
Medie & Labels
| Lagringsmedier | SSD |
| Markedspositionering | Business |
| Styresystemets arkitektur | 64-bit |
Skærm
| Skærmdiagonal | 60.5 cm (23.8") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixels |
| Berøringsskærm | Ja |
| HD-type | Full HD |
| LED-baggrundsbelysning | Yes |
| Naturlig billedformat | 16:9 |
| Skærmlysstyrke | 250 cd/m² |
| Skærmens form | Flat |
| VESA-montering | Yes |
| Interface til panelmontering | 100 x 100 mm |
| Paneltype | TFT |
Tilslutning & Porte
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A-porte antal | 4 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Strømkabel medfølger | Yes |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C-porte antal | 1 |
| SSD interface | M.2 |
Trådløs & Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Bedste Wi-Fi-standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth-version | 5.3 |
Lyd
| Antal højtalere | 2 |
| RMS nominel effekt | 4 W |
Processor & Hukommelse
| Processorfamilie | Intel® Core™ i3 |
| Producent af processor | Intel |
| Processormodel | i3-1215UL |
| Processorhastighed | 4.4 GHz |
| Processorens boost-frekvens | 4.4 GHz |
| Processorkerner | 6 |
| Processortråde | 5 |
| Processor-cache | 10 MB |
| Intern hukommelse | 8 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB |
| Type intern hukommelse | DDR5-SDRAM |
| Hukommelsespladser | 2 |
| Type hukommelsesslot | SO-DIMM |
| Hukommelsens clockhastighed | 4800 MHz |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 1 x 8 GB |
| Samlet lagerkapacitet | 256 GB |
| Type optisk drev | No |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 256 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SSD-kapacitet | 256 GB |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| Diskret grafikkort | Nej |
| Diskret grafikkortmodel | Not available |
| Integreret grafikkort | Yes |
| Integreret grafikkortmodel | Intel® UHD Graphics |
| Familie af indbyggede grafikkort | Intel® UHD Graphics |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Processor-cache-type | Smart Cache |
| Maks. turbofrekvens for performance-kerne | 4.4 GHz |
| Processorens basisstrømforbrug | 15 W |
| Maksimalt turbostrømforbrug | 28 W |
| Hukommelsesformfaktor | DIMM/SO-DIMM |
| Version af Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Efficient-core Max Turbo-frekvens | 2.5 GHz |
| NVMe | Yes |
Software & Styresystem
| Operativsystem installeret | Windows 11 IoT Enterprise |
Batteri & Strøm
| Strøm fra AC-adapter | 180 W |
| AC-adapterens frekvens | 50 - 60 Hz |
| AC-adapterens indgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforbrug (standby) | 5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0.5 W |
| AC-adapterens udgangsspænding | 24 V |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Sort |
| Pakkebredde | 697 mm |
| Pakkens dybde | 529 mm |
| Pakkehøjde | 188 mm |
| Pakkevægt | 9.7 kg |
| Bredde (uden stativ) | 571.2 mm |
| Dybde (uden stativ) | 39 mm |
| Højde (uden stativ) | 352 mm |
| Vægt (uden stativ) | 7.1 kg |
Driftsforhold
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 35 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 20 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Gennemsnitlig tid mellem fejl (MTBF) | 50000 h |
Certificeringer
| Produkttype | All-in-One PC |
| Overholdelsescertifikater | CB, CCC, Federal Communications Commission (FCC), Norma Oficial Mexicana (NOM), RCM, RoHS, State Radio Regulation of China (SRRC), UKCA, VCCI, CE, Industry Canada (IC) |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
I æsken
| Hurtigstartguide | Yes |
Øvrige specifikationer
| Touch-teknologi | Multi-touch |
| Svartid | 16 ms |
| Indbyggede højttalere | Yes |
| Kan monteres på væggen | Yes |
| Ydelseskerner | 2 |
| Effektive kerner | 4 |
| Antal installerede lagerdrev | 1 |
| Producent af indbygget GPU | Intel |
| Antal understøttede lagerdrev | 1 |