Elo I-series 5, Touchcomputer, 10″, Android 14, Qualcomm 6490 Octa-Core
HØJDEPUNKTER
- Indoor Digital signage fladskærm Sort
- 25,6 cm (10,1") 920 x 1200 pixels LED 450 cd/m²
- Touchscreen 60 Hz 30 ms
- Ethernet LAN Wi-Fi
- Indbyggede højttaler(e) 4 W
Elo I-series 5, Touchcomputer, 10″, Android 14, Qualcomm 6490 Octa-Core
10,1”, 920 x 1200 @ 60Hz, Qualcomm Snapdragon QCS6490, 8 GB, 16:10, 100 – 240 V AC, 50 – 60 Hz, 252,9 x 169,0 x 22,1 mm, 1,4 kg, sort
5.999,00kr. Ekskl. moms
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Elo Touch Solutions I-Series 5. Produktets design: Digitalt skilt fladskærm. Skærmdiagonal: 25,6 cm (10,1″), Skærmteknologi: LED, Skærmopløsning: 920 x 1200 pixels, Skærmlysstyrke: 450 cd/m², Touchscreen. Wi-Fi. Operating system installed: Android. Product colour: Black
10-tommer I-Series 5
Touchcomputer
Elos I-Series leverer den modularitet, virksomheder har brug for, i et elegant og holdbart fastmonteret tablet-format. Komplet med en 10-tommer HD touchskærm, fleksibelt Android 14 OS, kraftfuld Qualcomm 6490 processor, WiFi 6E, valgfri POE og fire edge connect-porte, giver I-Series alsidigheden til at passe til næsten enhver anvendelse.
Modulært design.
Endeløs alsidighed.
Fås i størrelser fra 10 til 22 tommer, konfigurer nemt I-Series til at passe til din virksomheds behov – fra skiltning og salgssted til selvbetjening, automationskontroller og mere.
Placer den ved salgsstedet.
Skab engagerende interaktiv skiltning.
Skab uendelige selvbetjeningsoplevelser.
Forbedret tilslutningsmulighed for alt dit tilbehør.
– USB-C fuldt udstyret
– 1x LAN (Gigabit)
– GPIO
– USB 3.0
– 4x Micro-USB Edge Connect
– WiFi 6E & Bluetooth 5.2
Få virksomhedssupport med Elo EssentialEdge.
Med brugervenlige udviklingssæt, robuste administrationsværktøjer, verdensklasse livscyklusstyring og sikkerhed kan Elo hjælpe dig med at levere bekvemmeligheden og genkendeligheden af Android interfaces på en sikker, virksomhedsvenlig måde.
OS 360 – Udnyt månedlige sikkerhedsopdateringer for at holde dine enheder sikre.
Problemfri klargøring – Udnyt EloView eller Google Zero Touch til nemt at konfigurere din enhed.
Elo OEMConfig – Få Elos proprietære API’er på din foretrukne Android MDM-platform, hvilket sparer måneders indsats, når nye udgivelser bliver tilgængelige.
Kommerciel ydeevne.
I-Series understøttes af den kraftfulde Qualcomm 6490 octa-core processor for at levere den ydeevne, virksomheder har brug for.
Udvid mulighederne med Applied AI.
Qualcomm 6490-chipsættet tilbyder en smeltet AI-accelerator, der muliggør forbløffende ydeevne ved lavt strømforbrug. Disse funktioner og mere producerer en kombineret AI-ydeevne på op til 12 TOPS.
Administrer dine enheder nemt med EloView.
EloView giver dig mulighed for at implementere og sikkert administrere hele dit netværk af Android-drevne Elo-enheder fra hvor som helst i verden.
– Implementer indhold og administrer dine enheder sikkert på afstand.
– Klargør dine enheder på sekunder med en problemfri out-of-the-box oplevelse.
– Udnyt Elo Home til at skabe en tilpasset interface på din Elo-enhed.
Google Mobile Services Ready.
Med Google Mobile Services og EloView er administration af Android-enheder og dine apps forenklet. Du kan eksternt implementere og administrere din enhed, justere detaljerede indstillinger og drage fordel af de nyeste Google-drevne funktioner. Ikke kun gør dette administrationen lettere, men det sikrer også, at dine Elo-enheder opfylder de høje standarder, der kræves for Google CTS-verifikation, hvilket giver dig ro i sindet.
Scan & Kamera
| Indbygget kamera | Yes |
| Megapixel (ca.) | 8 MP |
| Betragtningsvinkel, vandret | 160° |
| Betragtningsvinkel, lodret | 160° |
Skærm
| Skærmdiagonal | 25.6 cm (10.1") |
| Displayteknologi | LED |
| Skærmopløsning | 920 x 1200 pixels |
| Skærmlysstyrke | 450 cd/m² |
| Touchscreen teknologi | Projected capacitive system |
| Kontrastforhold (typisk) | 900:1 |
| Vis antal farver | 16.7 million colours |
| VESA-montering | Yes |
| Skærmens form | Flat |
| Interface til panelmontering | 75 x 75 mm |
| Paneltype | TFT-LCD |
| Display diagonal (metric) | 256.54 cm |
| Oprindelig opdateringshastighed | 60 Hz |
| Active display area (W x H) | 217 x 136 mm |
| Display width | 252.9 mm |
| Display depth | 22.1 mm |
| Display height | 169 mm |
| Display weight | 1.4 kg |
| Number of displays | 1 |
Tilslutning & Porte
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Placement supported | Indoor |
| USB-port | Yes |
| USB ports quantity | 5 |
| Ethernet LAN | Yes |
| USB connector type | Micro-USB, USB Type-C |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000 Mbit/s |
Trådløs & Netværk
| Kabler medfølger | Power |
| Wi-Fi | Yes |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
Lyd
| RMS nominel effekt | 4 W |
| Antal indbyggede højtalere | 2 |
| Antal mikrofoner | 2 |
Processor & Hukommelse
| Indbygget processor | Yes |
| Producent af processor | Qualcomm |
| Processorkerner | 8 |
| Intern hukommelse | 8 GB |
| Intern lagringskapacitet | 64 GB |
Software & Styresystem
| Operativsystem installeret | Android |
| Operating system version | Android 14 |
Batteri & Strøm
| Strømforbrug (typisk) | 6 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0.2 W |
| AC-indgangsspænding | 100 - 240 V |
| AC-indgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (dvale) | 2 W |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Sort |
| Pakkebredde | 320 mm |
| Pakkens dybde | 150 mm |
| Pakkehøjde | 235 mm |
| Pakkevægt | 3.6 kg |
| Produktdesign | Digital signage fladskærm |
| Formål | Commercial |
Driftsforhold
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 20 - 80% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 50 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
| Gennemsnitlig tid mellem fejl (MTBF) | 50000 h |
Øvrige specifikationer
| Berøringsskærm | Yes |
| Svartid | 30 ms |
| Indbyggede højttalere | Yes |
| Certificering | UL/cUL (US)FCC (US)IC (Canada)CE (Europe)CB (International)VCCI, MIC (Japan)RCM (Australia) |
| Multi-touch | Yes |
| Orientation | Horizontal/Vertical |