Elo E-Series 3, uden stander, 39,6 cm (15,6”), Full HD, USB, USB-C, RS232, BT, Ethernet, Intel Celeron, SSD, kit (RS232), sort
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Elo Touch Solutions E-Series 3. Display diagonal: 39,6 cm (15,6″), Displayopløsning: 1920 x 1080 pixels, HD-type: Full HD. Produktfarve: Sort, Gennemsnitlig tid mellem fejl (MTBF): 50000 timer. Producent af processor: Intel, Processor basefrekvens: 3,6 GHz, Processorcache: 6 MB. Samlet lagerkapacitet: 128 GB, Lagermedie: SSD. Intern hukommelse: 8 GB, Intern hukommelsestype: DDR5, Maksimal intern hukommelse: 16 GB
E-Series 3 med Intel
Touchscreen-computer.
E-Series 3 Touchcomputer på 15,6″ har en 10-touch TouchPro™ PCAP
skærm, en kraftfuld Intel™ N97-processor og valgfrit Windows 11 eller uden OS
med understøttelse af Linux. Med integreret tilslutning til alt det tilbehør, De har brug for—kasseskuffer,
printere, stregkodescannere og betalingsenheder—leverer E-Series 3
I/O-fleksibiliteten til at understøtte en bred vifte af anvendelser.
Modulært design.
Uendelig alsidighed.
Fås med og uden stander, så De nemt kan konfigurere E-Series efter Deres virksomheds behov – fra skiltning og point-of-sale til selvbetjening, automationsstyring og meget mere.
Tilføj en kunde-
vendt skærm.
E-Series 3 inkluderer USB-C-tilslutning, så De nemt kan tilslutte en kundevendt skærm – og få touch, data og strøm med kun ét kabel.
Udvid med Elo
Edge Connect.
Tilslut problemfrit op til to enheder til kanten af Touchscreen og skab en skræddersyet løsning. Og du kan tilføje eller flytte dem senere, efterhånden som dine behov ændrer sig!
Understøttelse
af Linux.
For ekstra fleksibilitet tilbyder E-Series 3 modeller uden OS, alle forudtestet med Linux SuSE, Ubuntu og Red Hat-operativsystemer.
Kvalitet, der
holder.
Vi udvikler hvert produkt med et mål, der rækker ud over at indfri forventninger; vi sigter mod at overgå dem. Ved at integrere vores teknologi i din drift, indgår du et partnerskab med os – og som din partner er vi forpligtet til at levere pålidelige produkter, så du kan fokusere på vækst og innovation, sikker på, at vi står bag vores produkter, klar til at støtte dig hvert skridt på vejen.
3 år
| Betragtningsvinkel, vandret | 178° |
| Betragtningsvinkel, lodret | 178° |
Medie & Labels
| Lagringsmedier | SSD |
Skærm
| Skærmdiagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Skærmlysstyrke | 200 cd/m² |
| Kontrastforhold (typisk) | 500:1 |
| Naturlig billedformat | 16:9 |
| Touchscreen-type | Capacitive |
| LED-baggrundsbelysning | Yes |
| Skærmtype | LED |
| Oprindelig opdateringshastighed | 60 Hz |
| Paneltype | TFT-LCD |
| VESA-montering | Yes |
Trådløs & Netværk
| Valgfri tilslutningsmuligheder | Bluetooth |
Lyd
| Antal højtalere | 2 |
| RMS nominel effekt | 4 W |
Processor & Hukommelse
| Producent af processor | Intel |
| Processorens basisfrekvens | 3.6 GHz |
| Processor-cache | 6 MB |
| Samlet lagerkapacitet | 128 GB |
| Intern hukommelse | 8 GB |
| Type intern hukommelse | DDR5 |
| Maksimal intern hukommelse | 16 GB |
| Hukommelsens clockhastighed | 4800 MHz |
Software & Styresystem
| Understøttede Windows-operativsystemer | Yes |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Yes |
Batteri & Strøm
| AC-adapterens frekvens | 50-60 Hz |
| Strømforbrug (standby) | 0.5 W |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black |
| Pakkevægt | 4.2 kg |
| Pakkebredde | 466 mm |
| Pakkens dybde | 316 mm |
| Pakkehøjde | 185 mm |
| Antal farver | 262144 colours |
| Bredde | 370.4 mm |
| Dybde | 40.5 mm |
Driftsforhold
| Gennemsnitlig tid mellem fejl (MTBF) | 50000 h |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 35 °C |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 20 - 80% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Certificeringer
| Overholdelsescertifikater | Federal Communications Commission (FCC) |
Øvrige specifikationer
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixels |
| Berøringsskærm | Yes |
| Svartid | 25 ms |
| HD-type | Full HD |
| Strømkildetype | AC |
| Effekt | 90 W |
| Højde | 228.2 mm |
| Vægt | 2.4 kg |
| Indbyggede højttalere | Yes |