Elo I-series 3.0, 21,5”, PCAP Full HD, Celeron, 8/256 GB, Win 11, Wi-Fi, Ethernet, Bluetooth
HØJDEPUNKTER
- 10-punkts TouchPro PCAP
- Blæserfrit design, IP54-klassificeret
- Full HD IPS Touchscreen
- Let at rengøre glas fra kant til kant
- 50.000 MTBF
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Elo Touch Solutions I-Series E431802. Produkttype: All-in-One-pc. Skærmdiagonal: 54,6 cm (21,5″), HD-type: Full HD, skærmopløsning: 1920 x 1080 pixel, Touchscreen, paneltype: LCD. Processorfamilie: Intel® Celeron®, processorfrekvens: 1,1 GHz. Intern hukommelse: 8 GB, intern hukommelsestype: DDR5-SDRAM. Samlet lagerkapacitet: 256 GB, lagermedie: SSD. Model for indbygget grafikkort: Intel® UHD Graphics. Installeret operativsystem: Windows 11 IoT Enterprise. Produktfarve: Sort
Helt redesignet I‑Series 3 med Intel.
Strålende og smuk, interaktiv platform.
Modulært design.
Uendelig alsidighed.
Fås i størrelser fra 15 til 24″, inkl. muligheder med og uden stand, så De nemt kan konfigurere I‑Series til at passe til Deres virksomheds behov – fra skiltning og point-of-sale til selvbetjening, automationsstyring og meget mere.
Universelt VESA-beslag
Montér nemt I‑Series med det indbyggede VESA-beslag.
Udvid med Edge Connect
Tilslut problemfrit en række perifere enheder til kanten af touchscreenen.
Pålidelighed, sikkerhed og ydeevne.
Bygget med den pålidelighedstestede ydeevne og sikkerhed fra Intel 12. generations processorer, integrerede Trusted Platform Modules, Intel vPro™ og Windows 10 operativsystemet, leverer I‑Series 3 den pålidelighed, virksomheder har brug for.
Udvid mulighederne
med AI-behandling.
Oplev enestående AI-behandlingskraft med I-Series 3, med valgfri Hailo Neural Processing Engine, der kan udføre 50 TOPS (billioner operationer pr. sekund). Fås med i7-processormodeller.
Forbedret tilslutning
til alt dit tilbehør.
Understøttelse
af Linux.
For ekstra fleksibilitet tilbyder I‑Series 3 modeller uden OS, alle forudtestet med Linux SuSE-, Ubuntu- og Red Hat-operativsystemer.
Byg bro mellem
Windows og Android.
Overgang til Android i fremtiden? Elo Bridge er den perfekte løsning. Du skal blot vælge den Elo Windows-enhed, der passer til dine behov i dag, og når du er klar til at skifte til Android, kan du bruge Elo Bridge til at migrere din enhedspark.
Få ro i sindet
med EloCare
Scan & Kamera
| Indbygget kamera | No |
Medie & Labels
| Lagringsmedier | SSD |
| Styresystemets arkitektur | 64-bit |
Skærm
| Skærmdiagonal | 54.6 cm (21.5") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixels |
| Berøringsskærm | Ja |
| HD-type | Full HD |
| Naturlig billedformat | 16:9 |
| Skærmlysstyrke | 250 cd/m² |
| VESA-montering | Yes |
| Interface til panelmontering | 100 x 100 mm |
| Paneltype | LCD |
Tilslutning & Porte
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Antal USB 2.0-porte | 4 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A-porte antal | 4 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C-porte antal | 1 |
| DC-indgangsstik | Yes |
| SSD interface | M.2 |
Trådløs & Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Bedste Wi-Fi-standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth-version | 5.3 |
Lyd
| Antal højtalere | 2 |
| RMS nominel effekt | 4 W |
Processor & Hukommelse
| Processorfamilie | Intel® Celeron® |
| Producent af processor | Intel |
| Processormodel | 7305L |
| Processorhastighed | 1.1 GHz |
| Processorkerner | 5 |
| Processortråde | 5 |
| Processor-cache | 8 MB |
| Intern hukommelse | 8 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB |
| Type intern hukommelse | DDR5-SDRAM |
| Hukommelsespladser | 2 |
| Type hukommelsesslot | SO-DIMM |
| Hukommelsens clockhastighed | 4800 MHz |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 1 x 8 GB |
| Samlet lagerkapacitet | 256 GB |
| Type optisk drev | No |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 256 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SSD-kapacitet | 256 GB |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| Diskret grafikkort | Nej |
| Diskret grafikkortmodel | Not available |
| Integreret grafikkort | Yes |
| Integreret grafikkortmodel | Intel® UHD Graphics |
| Familie af indbyggede grafikkort | Intel® UHD Graphics |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Processor-cache-type | Smart Cache |
| Maks. turbofrekvens for performance-kerne | 1.1 GHz |
| Processorens basisstrømforbrug | 15 W |
| Maksimalt turbostrømforbrug | 28 W |
| Hukommelsesformfaktor | DIMM/SO-DIMM |
| Version af Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| NVMe | Yes |
Software & Styresystem
| Operativsystem installeret | Windows 11 IoT Enterprise |
Batteri & Strøm
| Strøm fra AC-adapter | 180 W |
| AC-adapterens frekvens | 50 - 60 Hz |
| AC-adapterens indgangsspænding | 100 - 240 V |
| AC-adapterens udgangsspænding | 24 V |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Sort |
| Bredde (med stativ) | 525.8 mm |
| Dybde (med stativ) | 204.6 mm |
| Højde (med stativ) | 368.7 mm |
| Vægt (med stativ) | 10 kg |
| Pakkebredde | 643 mm |
| Pakkens dybde | 439 mm |
| Pakkehøjde | 214 mm |
| Pakkevægt | 8.62 kg |
| Bredde (uden stativ) | 525.8 mm |
| Dybde (uden stativ) | 39.6 mm |
| Højde (uden stativ) | 321.1 mm |
| Vægt (uden stativ) | 6.1 kg |
Driftsforhold
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 35 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 20 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Certificeringer
| Produkttype | All-in-One PC |
| Overholdelsescertifikater | RoHS, cUL, CE, UKCA, RCM, CCC, Norma Oficial Mexicana (NOM), MIC, VCCI, State Radio Regulation of China (SRRC), Federal Communications Commission (FCC) |
Øvrige specifikationer
| Indbyggede højttalere | Yes |
| Ydelseskerner | 1 |
| Effektive kerner | 4 |
| Producent af indbygget GPU | Intel |
| Tænd/sluk-knap | Yes |