Elo I-Series 3.0, 39,6 cm (15,6”), projiceret kapacitiv, 10 TP, Full HD, USB, USB-C, BT, Ethernet, Wi-Fi (Wi-Fi), Intel Core i3, SSD, 10 IoT Enterprise, 11 IoT Enterprise
HØJDEPUNKTER
- 10-punkts TouchPro PCAP
- Blæserfrit design, IP54-klassificeret
- Full HD IPS Touchscreen
- Let at rengøre glas fra kant til kant
- 50.000 MTBF
Elo I-Series 3.0, 39,6 cm (15,6”), projiceret kapacitiv, 10 TP, Full HD, USB, USB-C, BT, Ethernet, Wi-Fi (Wi-Fi), Intel Core i3, SSD, 10 IoT Enterprise, 11 IoT Enterprise
15,6”, 1920 x 1080 FHD, 16:9, 16,2 m, 1000:1, 25 ms, Celeron 7305L, Wi-Fi, BT 5.3, 8 GB RAM, 256 GB SSD, M.2, NVMe, 160 TBW, Win10/Win11, uden stander, VESA 75, sort
12.046,00kr. Ekskl. moms
- Beskrivelse
- Yderligere information
Beskrivelse
Elo Touch Solutions I-Series E430821. Produkttype: All-in-One tablet-pc. Skærmdiagonal: 39,6 cm (15,6″), HD-type: Full HD, skærmopløsning: 1920 x 1080 pixels, Touchscreen, paneltype: TFT-LCD. Processorfamilie: Intel® Celeron®, processorfrekvens: 1,1 GHz. Intern hukommelse: 8 GB, intern hukommelsestype: DDR5-SDRAM. Samlet lagerkapacitet: 256 GB, lagermedie: SSD. Model for indbygget grafikkort: Intel® UHD Graphics. Produktfarve: Sort
Modulært design. Endeløs alsidighed.
Tilgængelig i størrelser fra 15 til 24 tommer, inklusive med og uden stativmuligheder, kan De nemt konfigurere I‑Series til at passe til Deres virksomheds behov – fra skilte og salgssted til selvbetjening, automatiseringskontrol og mere.
Universelt VESA-beslag
Montér nemt I‑Series med det indbyggede VESA-beslag.
Udvid med Edge Connect
Tilslut problemfrit en række perifere enheder til kanten af touchscreenen.
Pålidelighed, sikkerhed og ydeevne.
Bygget med den pålidelighedstestede ydeevne og sikkerhed fra Intel 12. generations processorer, integrerede Trusted Platform Modules, Intel vPro™ og Windows 10 operativsystemet, leverer I‑Series 3 den pålidelighed, virksomheder har brug for.
Udvid mulighederne med AI-behandling.
Oplev uovertruffen AI-behandlingskraft med I-Series 3, der har en valgfri Hailo Neural Processing Engine, som er i stand til at udføre 50 TOPS (trillioner af operationer pr. sekund). Fås med i7-processormodeller.
Support til Linux.
For øget fleksibilitet tilbyder I‑Series 3 modeller uden OS, alle fortestet med Linux SuSE, Ubuntu og Red Hat operativsystemer.
Byg bro mellem
Windows og Android.
Overgang til Android i fremtiden? Elo Bridge er den perfekte løsning. Du skal blot vælge den Elo Windows-enhed, der passer til dine behov i dag, og når du er klar til at skifte til Android, kan du bruge Elo Bridge til at migrere din enhedspark.
3 år
Scan & Kamera
| Indbygget kamera | No |
Medie & Labels
| Lagringsmedier | SSD |
Skærm
| Skærmdiagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixels |
| Berøringsskærm | Ja |
| HD-type | Full HD |
| LED-baggrundsbelysning | Yes |
| Naturlig billedformat | 16:9 |
| Skærmlysstyrke | 350 cd/m² |
| VESA-montering | Yes |
| Interface til panelmontering | 75 x 75 mm |
| Paneltype | TFT-LCD |
| Vis antal farver | 16.2 million colours |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
Tilslutning & Porte
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,1000,100 Mbit/s |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A-porte antal | 4 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C-porte antal | 1 |
| Antal mikro-USB-porte | 4 |
| SSD interface | PCI Express |
| Åbning til kabellås | Yes |
| Kabellås af typen slot | Kensington |
| Tilslutning af hovedtelefoner | 3.5 mm |
| Dataoverførselshastighed | 1000 Mbit/s |
Trådløs & Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Bedste Wi-Fi-standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| Kabler medfølger | Power |
Lyd
| Antal højtalere | 2 |
| RMS nominel effekt | 4 W |
Processor & Hukommelse
| Processorfamilie | Intel® Celeron® |
| Producent af processor | Intel |
| Processormodel | 7305L |
| Processorhastighed | 1.1 GHz |
| Processorens boost-frekvens | 1.1 GHz |
| Processorkerner | 5 |
| Processortråde | 5 |
| Processor-cache | 8 MB |
| Termisk design-effekt (TDP) | 15 W |
| Intern hukommelse | 8 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB |
| Type intern hukommelse | DDR5-SDRAM |
| Hukommelsespladser | 2 |
| Type hukommelsesslot | SO-DIMM |
| Hukommelsens clockhastighed | 4800 MHz |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 1 x 8 GB |
| Samlet lagerkapacitet | 256 GB |
| Type optisk drev | No |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| Diskret grafikkort | Nej |
| Diskret grafikkortmodel | Not available |
| Integreret grafikkort | Yes |
| Integreret grafikkortmodel | Intel® UHD Graphics |
| Familie af indbyggede grafikkort | Intel® UHD Graphics |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Processor-cache-type | Smart Cache |
| Maks. turbofrekvens for performance-kerne | 1.1 GHz |
| Processorens basisstrømforbrug | 15 W |
| Version af Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| NVMe | Yes |
| Intel® Active Management Technology (Intel® AMT) | No |
Batteri & Strøm
| Strøm fra AC-adapter | 180 W |
| AC-adapterens frekvens | 50/60 Hz |
| AC-adapterens indgangsspænding | 100 - 240 V |
| AC-adapter medfølger | Yes |
| Strømforbrug (typisk) | 33 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0.5 W |
| AC-adapterens udgangsspænding | 24 V |
| Batteritype | CR2450 |
| Batteriteknologi | Lithium |
| Strømforbrug (dvale) | 5 W |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Sort |
| Pakkebredde | 481 mm |
| Pakkens dybde | 345 mm |
| Pakkehøjde | 197 mm |
| Pakkevægt | 6.52 kg |
| Bredde (uden stativ) | 384.1 mm |
| Dybde (uden stativ) | 37.2 mm |
| Højde (uden stativ) | 247.7 mm |
| Vægt (uden stativ) | 3.6 kg |
| Visbar størrelse, vandret | 34.4 cm |
| Visbar størrelse, lodret | 19.4 cm |
Driftsforhold
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 35 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 20 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Gennemsnitlig tid mellem fejl (MTBF) | 50000 h |
Certificeringer
| Produkttype | All-in-One tablet PC |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
I æsken
| Hurtigstartguide | Yes |
Øvrige specifikationer
| Svartid | 25 ms |
| Indbyggede højttalere | Yes |
| Certificering | Canada cUL, IC<br />United States UL, FCC<br />Germany TUV<br />Europe CE<br />Australia RCM<br />United Kingdom UKCA<br />International CB<br />Argentina S-Mark<br />Brazil ANATEL<br />Japan VCCI, MI |
| Ydelseskerner | 1 |
| Effektive kerner | 4 |
| Antal installerede lagerdrev | 1 |
| Producent af indbygget GPU | Intel |
| Garantiperiode | 3 year(s) |