Elo I-Series 5.0 Slate, 39,6 cm (15,6”), Projected Capacitive, 10 TP, Full HD, USB, USB-C, BT, Ethernet, Wi-Fi, QCS6490, Android, GMS, svart
HÖJDPUNKTER
- Inomhus Digital signage platt panel Grå
- 39,6 cm (15,6") 1920 x 1080 pixlar LED 350 cd/m²
- Touchscreen 60 Hz 20 ms
- Ethernet LAN Wi-Fi
- Inbyggd(a) högtalare 2 W
Elo I-Series 5.0 Slate, 39,6 cm (15,6”), Projected Capacitive, 10 TP, Full HD, USB, USB-C, BT, Ethernet, Wi-Fi, QCS6490, Android, GMS, svart
15,6”, 1920 x 1080 @ 60Hz, Qualcomm Snapdragon QCS6490, 8 GB, 16:9, 100 – 240 V AC, 50 – 60 Hz, 370,3 x 221,3 x 15,1 mm, 1,56 kg, mörkgrå metallisk
9.582,00kr. Ekskl. moms.
- Beskrivning
- Ytterligare information
Beskrivning
Elo Touch Solutions I-Series 5 Slate. Produktdesign: Digital skyltning platt panel. Skärmdiagonal: 39,6 cm (15,6″), Skärmteknologi: LED, Skärmupplösning: 1920 x 1080 pixlar, Skärmljusstyrka: 350 cd/m², HD-typ: Full HD, Touchscreen. Wi-Fi. Operating system installed: Android. Produktfärg: Grå
15-tums I-Series 5 Slate
Touchdator
Elos I-Series 5 Slate levererar ett kraftfullt 15,6-tums Full HD interaktivt system, komplett med Android 14 OS, Qualcomm-processor och en I/O-hubb. Byggd för att vara en av de tunnaste kommersiella fasta surfplattformfaktorerna, levererar I-Series 5 Slate en fantastisk design, förbättrad hållbarhet, ökad touchprecision och briljant skärmklarhet.
Interaktiv skyltning har aldrig sett så bra ut.
Skapa ditt kassasystem.
Förvandla I-Series 5 Slate till ett kraftfullt kassasystem med industriell design som växer med ditt företag.
Anslutning för alla dina tillbehör.
I‑Series 5 Slate erbjuder en I/O-hubb som utökar anslutningen från skärmen till dina tillbehör.
Få företagssupport med Elo EssentialEdge.
Med lättanvända utvecklingskit, robusta hanteringsverktyg, världsledande livscykelhantering och säkerhet kan Elo hjälpa dig att leverera bekvämligheten och bekantheten med Android-interface på ett säkert, företagsvänligt sätt.
OS 360 – Dra nytta av månatliga säkerhetsuppdateringar för att hålla dina enheter säkra.
Smidig provisionering – Utnyttja EloView eller Google Zero Touch för att enkelt konfigurera din enhet.
Elo OEMConfig – Få Elos egna API:er på din föredragna Android MDM-plattform, vilket sparar månader av arbete när nya versioner blir tillgängliga.
Kommersiell prestanda.
Backpack stöds av den kraftfulla Qualcomm 6490 åttakärniga processorn för att leverera den prestanda företag behöver.
Utöka möjligheterna med tillämpad AI.
Qualcomm 6490-chipset erbjuder en integrerad AI-accelerator, vilket möjliggör häpnadsväckande prestanda med låg strömförbrukning. Dessa funktioner och mer producerar en kombinerad AI-prestanda på upp till 12 TOPS.
Hantera dina enheter enkelt med EloView.
EloView låter dig distribuera och säkert hantera hela ditt nätverk av Android-drivna Elo-enheter från var som helst i världen.
– Distribuera innehåll på distans och hantera dina enheter säkert.
– Provisionera dina enheter på sekunder med en sömlös out-of-the-box-upplevelse.
– Använd Elo Home för att skapa ett anpassat interface på din Elo-enhet.
Redo för Google Mobile Services.
Med Google Mobile Services och EloView förenklas hanteringen av Android-enheter och dina appar. Du kan fjärrdistribuera och hantera din enhet, justera detaljerade inställningar och dra nytta av de senaste Google-drivna funktionerna. Detta gör inte bara hanteringen enklare, utan säkerställer också att dina Elo-enheter uppfyller de höga standarder som krävs för Google CTS-verifiering, vilket ger dig sinnesro.
Scan & Kamera
| Inbyggd kamera | Yes |
| Megapixel (approx.) | 8 MP |
Utskrift
| Betraktningsvinkel, horisontell | 170° |
| Betraktningsvinkel, vertikal | 170° |
Skärm
| Skärmdiagonal | 39.6 cm (15.6″) |
| Displayteknik | LED |
| Displayupplösning | 1920 x 1080 pixels |
| Skärmljusstyrka | 350 cd/m² |
| Touchscreen-teknik | Projected capacitive system |
| Kontrastförhållande (typiskt) | 1000:1 |
| VESA-montering | Yes |
| Skärmform | Flat |
| Panelmonteringsinterface | 75 x 75 mm |
| Bildförhållande | 16:9 |
| HD-Typ | Full HD |
| Paneltyp | TFT-LCD |
| Display diagonal (metric) | 396.24 cm |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Naturlig uppdateringsfrekvens | 60 Hz |
| Active display area (W x H) | 344 x 194 mm |
| Display width | 370.3 mm |
| Display depth | 15.1 mm |
| Display height | 221.3 mm |
| Display weight | 1.56 kg |
| Number of displays | 1 |
| DisplayPorts out | 1 |
Anslutning & Portar
| Ethernet LAN (RJ-45) portar | 1 |
| Placement supported | Indoor |
| USB-port | Yes |
| USB ports quantity | 4 |
| Ethernet LAN | Yes |
| USB connector type | USB Type-A, USB Type-C |
| Ethernet LAN-datahastigheter | 1000 Mbit/s |
Trådlöst & Nätverk
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
Ljud
| RMS-märkeffekt | 2 W |
| Antal inbyggda högtalare | 2 |
| Antal mikrofoner | 2 |
Processor & Minne
| Inbyggd processor | Yes |
| Processortillverkare | Qualcomm |
| Processorkärnor | 8 |
| Internminne | 8 GB |
| Intern lagringskapacitet | 64 GB |
Programvara & OS
| Installerat operativsystem | Android |
| Operating system version | Android 14 |
Batteri & Ström
| Strömförbrukning (typisk) | 8.5 W |
| Strömförbrukning (av) | 0.4 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Strömförbrukning (viloläge) | 3 W |
Mått, Vikt & Design
| Visa antal färger | 16.7 million colours |
| Produktfärg | Grå |
| Förpackningsbredd | 445 mm |
| Förpackningsdjup | 160 mm |
| Förpackningshöjd | 308 mm |
| Förpackningsvikt | 3.51 kg |
| Produktdesign | Digital signage platt panel |
Driftsförhållanden
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfuktighet vid drift (H-H) | 20 - 80% |
| Lagringstemperatur (T-T) | -20 - 50 °C |
| Relativ luftfuktighet vid lagring (H-H) | 10 - 90% |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 50000 h |
Certifieringar
| Certifiering | UL/cUL (US)FCC (US)IC (Canada)CE (Europe)CB (International)VCCI, MIC (Japan)RCM (Australia) |
| Syfte | Commercial |
Övriga specifikationer
| Pekskärm | Yes |
| Svarstid | 20 ms |
| Inbyggda högtalare | Yes |
| AC-infrekvens | 50 - 60 Hz |
| Kablar ingår | Power |
| Antal samtidiga pekpunkter | 10 |
| Multi-touch | Yes |
| Orientation | Horizontal/Vertical |