Elo 5054L, projektiv kapacitiv, 4K, USB-C, Ethernet, kit (USB), svart
HÖJDPUNKTER
- VESA för PC-montering
- Montering av strömadapter och strömkabel
- Extern PC-strömförsörjning
- Inbyggd kabeldragning
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Elo Touch Solutions 5054L. Produktdesign: Interaktiv platt panel. Skärmdiagonal: 127 cm (50 tum), Skärmteknik: LED, Skärmupplösning: 3840 x 2160 pixlar, Skärmljusstyrka: 430 cd/m², HD-typ: 4K Ultra HD, Touchscreen. Drifttimmar (timmar/dagar): 24/7. Produktfärg: Svart
Interaktiv skärm
Förbättra era applikationer med Elos 5054L 50-tums Touchscreen-skärm som tillför interaktivitet till alla miljöer. Med stöd för upp till 40 samtidiga beröringar, blixtsnabb respons och antifriktionsglas prioriterar Elos 5054L användarupplevelsen. Genom att kombinera pekskärmen med Elo Backpack eller en Brightsign-spelare kan du enkelt omvandla den här skärmen till en mångsidig, livsstor 50-tums surfplatta.
Fjärrhantering av enheter aktiverad med EloView.
Med tillägget av den integrerade IoT-kontrollen kan du enkelt hantera dina enhetsinställningar med EloView, Crestron eller din föredragna MDM-lösning via tillhandahållna API:er.
Hitta den perfekta digitala skyltningsskärmen för dina applikationer, med storlekar från 32 tum till 65 tum.
Anslut dina tillbehör till kanten. Med upp till 1,2 ampere kan du enkelt köra fyra Elo Edge Connect-kringutrustningar samtidigt.
Oavsett om du förbättrar din butiksmiljö med ett obegränsat gångsystem, engagerar kunder med lättanvända självbetjäningskiosker, guidar besökare med interaktiv vägvisning eller hjälper läkare och patienter att interagera på sjukhuset, erbjuder 5054L digital signage-skärm en elegant, minimalistisk design konstruerad för att klara kraven på kontinuerlig kommersiell användning.
Touch Thru Glass aktiverat med PCAP
Med touch thru-kapacitet kan Elos TouchPro® PCAP interaktiva skärmar monteras bakom en spegel, i en disk eller i en helt innesluten kiosk för ökad hållbarhet eller estetik.
Mångsidiga monteringsalternativ för kommersiella interaktiva skärmar.
Våra kommersiella interaktiva skärmar kan monteras i liggande, stående och bordsposition, vilket ger optimal flexibilitet för montering på vägg, i en kiosk eller på bord.
Designad för kommersiella miljöers krav.
Byggd för 24/7-användning i miljöer med hög trafik, med UL-60950 och IK-07-efterlevnad, levererar Elos 5054L den tillförlitlighet och hållbarhet företag behöver även under de mest krävande förhållanden. Med tillägget av förlängda produktlivscykler och globala certifieringar kan du lita på 5054L:s långsiktiga prestanda och lämplighet för olika internationella marknader.
Känn dig trygg med EloCare.
EloCare erbjuder service och support från dem som kan dina Elo-produkter bäst. Och som en del av den treåriga standardgarantin för storformatsdisplayer för digital skyltning erbjuder Elo kostnadsfri förhandsersättning av enhet, så att du är skyddad om din enhet tyvärr behöver service.
Kvalitet som är byggd för att hålla.
Vi konstruerar varje produkt med ett mål som går utöver att uppfylla förväntningarna; vi strävar efter att överträffa dem. Genom att integrera vår teknik i din verksamhet samarbetar du med oss – och som din partner är vi engagerade i att leverera pålitliga produkter så att du kan fokusera på tillväxt och innovation, säker i vetskapen om att vi står bakom våra produkter, redo att stödja dig varje steg på vägen.
3 år
Utskrift
| Betraktningsvinkel, horisontell | 178° |
| Betraktningsvinkel, vertikal | 178° |
Skärm
| Skärmdiagonal | 127 cm (50") |
| Displayteknik | LED |
| Displayupplösning | 3840 x 2160 pixels |
| Skärmljusstyrka | 430 cd/m² |
| LED-bakgrundsbelysning | Yes |
| Touchscreen-teknik | Capacitive |
| Kontrastförhållande (typiskt) | 4000:1 |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| VESA-montering | Yes |
| Skärmform | Flat |
| Panelmonteringsinterface | 400 x 400 mm |
| HD-Typ | 4K Ultra HD |
| Paneltyp | TFT-LCD |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Energieffektivitetsklass (SDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1000 timmar | 75 kWh |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Skärmbredd | 1161.1 mm |
| Skärmdjup | 53.6 mm |
| Skärmhöjd | 681.7 mm |
| Skärmvikt | 24.2 kg |
| Antal skärmar | 1 |
Anslutning & Portar
| Ethernet LAN (RJ-45) portar | 2 |
| USB-port | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| USB-kontakttyp | Micro-USB, USB Type-A, USB Type-C |
| RS-232 interface | Yes |
Ljud
| RMS-märkeffekt | 16 W |
| Antal inbyggda högtalare | 2 |
Batteri & Ström
| Strömförbrukning (typisk) | 99 W |
| Strömförbrukning (av) | 0.28 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Strömförbrukning (viloläge) | 2.3 W |
Mått, Vikt & Design
| Visa antal färger | 1.07 billion colours |
| Produktfärg | Svart |
| Förpackningsbredd | 1310 mm |
| Förpackningsdjup | 940 mm |
| Förpackningshöjd | 187 mm |
| Förpackningsvikt | 30.8 kg |
| Produktdesign | Interaktiv platt bildskärm |
| Monteringstyp | Wall |
Driftsförhållanden
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfuktighet vid drift (H-H) | 20 - 80% |
| Lagringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfuktighet vid lagring (H-H) | 10 - 95% |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 50000 h |
Övriga specifikationer
| Pekskärm | Yes |
| Svarstid | 9.5 ms |
| Inbyggda högtalare | Yes |
| AC-infrekvens | 50 / 60 Hz |
| Kablar ingår | Power, USB Type-C to USB Type-C |
| Antal samtidiga pekpunkter | 40 |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Väggmonterbar | Yes |
| Stödd placering | Indoor |
| HDCP | Yes |
| Multitouch | Yes |
| Operating hours (hours/days) | 24/7 |
| Sensor för omgivande ljus | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |