Elo I-Series 3.0, 54,6 cm (21,5”), Projected Capacitive, Full HD, USB, USB-C, poweredUSB, RS232, BT, Ethernet, Wi-Fi, Intel Core i5, SSD, 10 IoT Enterprise, 11 IoT Enterprise, kit (RS232), svart
HÖJDPUNKTER
- 10-punkters TouchPro PCAP
- Fläktlös, IP54-klassad design
- Full HD IPS Touchscreen
- Lättrengjort glas från kant till kant
- 50 000 timmar MTBF
Elo I-Series 3.0, 54,6 cm (21,5”), Projected Capacitive, Full HD, USB, USB-C, poweredUSB, RS232, BT, Ethernet, Wi-Fi, Intel Core i5, SSD, 10 IoT Enterprise, 11 IoT Enterprise, kit (RS232), svart
21,5″ TFT LCD (LED), 1920 x 1080, i5, Win10/Win11, 16 GB RAM, 256 GB SSD, antireflex, med stativ
31.219,00 kr Ekskl. moms.
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Elo Touch Solutions I-Series E428860. Produkttyp: Allt-i-ett-PC. Skärmdiagonal: 54,6 cm (21,5″), HD-typ: Full HD, Skärmupplösning: 1920 x 1080 pixlar, Touchscreen, Paneltyp: LCD. Processorfamilj: Intel® Core™ i5, Processorfrekvens: 4,4 GHz. Internminne: 16 GB, Internminnestyp: DDR5-SDRAM. Total lagringskapacitet: 256 GB, Lagringsmedia: SSD. Modell för inbyggt grafikkort: Intel Iris Xe Graphics. Installerat operativsystem: Windows 11 IoT Enterprise. Produktfärg: Svart
Helt omdesignad I‑Series 3 med Intel.
Briljant och vacker, interaktiv plattform.
Modulär design.
Oändlig mångsidighet.
Tillgänglig i storlekar från 15 till 24 tum, inklusive med och utan stativ, kan du enkelt konfigurera I‑Series för att passa ditt företags behov – från skyltning och försäljningsställen till självbetjäning, automationskontroller och mer.
Universellt VESA-fäste
Montera bekvämt I‑Series med det inbyggda VESA-fästet.
Utöka med Edge Connect
Anslut sömlöst en mängd kringutrustning till touchscreenens kant.
Tillförlitlighet, säkerhet och prestanda.
Byggd med tillförlitlighetstestad prestanda och säkerhet från Intel 12:e generationens processorer, integrerade Trusted Platform Modules, Intel vPro™ och Windows 10-operativsystemet, levererar I-Series 3 den pålitlighet som företag behöver.
Utöka möjligheterna
med AI-bearbetning.
Upplev oöverträffad AI-bearbetningskraft med I-Series 3, med valfri Hailo Neural Processing Engine som kan utföra 50 TOPS (biljoner operationer per sekund). Finns med i7-processormodeller.
Förbättrad anslutning
för alla era tillbehör.
Stöd
för Linux.
För extra flexibilitet erbjuder I‑Series 3 modeller utan operativsystem, alla förtestade med operativsystemen Linux SuSE, Ubuntu och Red Hat.
Överbrygga klyftan mellan
Windows och Android.
Funderar du på att byta till Android i framtiden? Elo Bridge är den perfekta lösningen. Välj helt enkelt den Elo Windows-enhet som passar dina behov idag, och när du är redo att byta till Android kan du använda Elo Bridge för att migrera din enhetspark.
Känn er trygga
med EloCare
Scan & Kamera
| Inbyggd kamera | No |
Media & Etiketter
| Lagringsmedia | SSD |
| Operativsystemarkitektur | 64-bit |
Skärm
| Skärmdiagonal | 54.6 cm (21.5″) |
| Displayupplösning | 1920 x 1080 pixels |
| Pekskärm | Ja |
| HD-Typ | Full HD |
| VESA-montering | Yes |
| Panelmonteringsinterface | 100 x 100 mm |
| Paneltyp | LCD |
Anslutning & Portar
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN-datahastigheter | 10,100,1000 Mbit/s |
| Antal USB 2.0-portar | 4 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A portar antal | 4 |
| Ethernet LAN (RJ-45) portar | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C-portars antal | 1 |
| DC-in-uttag | Yes |
| SSD-interface | M.2 |
Trådlöst & Nätverk
| Typ av minnesspalter | SO-DIMM |
| Wi-Fi | Ja |
| Högsta Wi-Fi-standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth-version | 5.3 |
Ljud
| Antal högtalare | 2 |
| RMS-märkeffekt | 4 W |
Processor & Minne
| Processorfamilj | Intel® Core™ i5 |
| Processortillverkare | Intel |
| Processormodell | i5-1245UL |
| Processorhastighet | 4.4 GHz |
| Processorkärnor | 10 |
| Processortrådar | 12 |
| Processorcache | 12 MB |
| Internminne | 16 GB |
| Maximalt internminne | 64 GB |
| Internminnestyp | DDR5-SDRAM |
| Minnesplatser | 2 |
| Minnesklockhastighet | 4800 MHz |
| Minneslayout (platser x storlek) | 1 x 16 GB |
| Total lagringskapacitet | 256 GB |
| Optisk enhetstyp | No |
| Total SSD-kapacitet | 256 GB |
| Antal installerade SSD:er | 1 |
| SSD-kapacitet | 256 GB |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| Diskret grafikkort | Nej |
| Diskret grafikkortmodell | Not available |
| Inbyggt grafikkort | Yes |
| Modell för integrerat grafikkort | Intel Iris Xe Graphics |
| Inbyggd grafikkortfamilj | Intel Iris Xe Graphics |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Processorcachetyp | Smart Cache |
| Prestandakärna Max Turbo Frekvens | 4.4 GHz |
| Processorbasseffekt | 15 W |
| Maximal turboeffekt | 28 W |
| Minnesformfaktor | DIMM/SO-DIMM |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Max turbofrekvens för effektiva kärnor | 2.5 GHz |
| NVMe | Yes |
Programvara & OS
| Installerat operativsystem | Windows 11 IoT Enterprise |
Batteri & Ström
| AC-adapterns effekt | 180 W |
| AC-adapterns frekvens | 50 - 60 Hz |
| AC-adapterns inspänning | 100 - 240 V |
| AC-adapterns utgångsspänning | 24 V |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Svart |
| Bredd (med stativ) | 525.8 mm |
| Djup (med stativ) | 204.6 mm |
| Höjd (med stativ) | 368.7 mm |
| Vikt (med stativ) | 10 kg |
| Förpackningsbredd | 645 mm |
| Förpackningsdjup | 513 mm |
| Förpackningshöjd | 318 mm |
| Förpackningsvikt | 13.2 kg |
| Bredd (utan stativ) | 525.8 mm |
| Djup (utan stativ) | 39.6 mm |
| Höjd (utan stativ) | 321.1 mm |
| Vikt (utan stativ) | 6.1 kg |
Driftsförhållanden
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 35 °C |
| Lagringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfuktighet vid drift (H-H) | 20 - 80% |
| Relativ luftfuktighet vid lagring (H-H) | 5 - 95% |
Certifieringar
| Produkttyp | All-in-One PC |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS, cUL, CE, UKCA, RCM, CCC, Norma Oficial Mexicana (NOM), MIC, VCCI, State Radio Regulation of China (SRRC), Federal Communications Commission (FCC) |
Övriga specifikationer
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmljusstyrka | 250 cd/m² |
| Inbyggda högtalare | Yes |
| Hörlursutgångar | 1 |
| Prestandakärnor | 2 |
| Effektiva kärnor | 8 |
| Inbyggd GPU-tillverkare | Intel |
| På/av-knapp | Yes |