Epson premium matt etikett 102 x 76 mm,
HÖJDPUNKTER
- Vit
- Utskriftsteknologi: Bläckstråleskrivare
- Lim: Permanent
- Värmetålig
- Etiketter per förpackning: 440 st
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
- Liknande produkter
Beskrivning
Epson Premium matt etikett – stansad rulle: 102 mm x 76 mm, 440 etiketter. Produktfärg: Vit, Utskriftsteknik: Bläckstråle, Självhäftande material: Akryl. Etikettbredd: 10,2 cm, Etiketthöjd: 7,6 cm. Antal per förpackning: 1 st, Förpackningsbredd: 113 mm, Förpackningsdjup: 108 mm. Etiketter per förpackning: 440 st. Produkter per pall: 648 st, Pallens bruttolängd: 120 cm, Pallens bruttobredd: 80 cm
Matta pappersetiketter med permanent lim
Premium mattbelagda inkjet-etiketter för högkvalitativa utskrifter på fotonivå. Den släta, klarvita ytan med matt finish säkerställer snabb torkning samt reptålighet, vattenbeständighet och värmebeständighet. Det universella permanenta akryllimmet möjliggör problemfri prestanda och god vidhäftning på en mängd olika ytor, även vid låga temperaturer.
Produktanvändning
• Produktetiketter
• Tillverkning
• Kampanjetiketter
• Hälso- och sjukvård samt apotek
• Hyllkantsetiketter i detaljhandeln
• Fraktetiketter
Utskrift
| Utskriftsteknik | Inkjet |
Media & Etiketter
| Etiketter per förpackning | 440 pc(s) |
| Etikettbredd | 10.2 cm |
| Etikettens höjd | 7.6 cm |
| Typ av lim | Permanent |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | White |
| Antal per förpackning | 1 pc(s) |
| Förpackningsbredd | 113 mm |
| Förpackningsdjup | 108 mm |
| Förpackningshöjd | 113 mm |
| Förpackningsvikt | 609 g |
| Produkter per pall | 648 pc(s) |
| Pallens bruttolängd | 120 cm |
| Pallens bruttobredd | 80 cm |
| Pallens bruttohöjd | 102 cm |
| Produkter per pallager | 216 pc(s) |
| Produkter per pallager (UK) | 288 pc(s) |
| Produkter per pall (UK) | 864 pc(s) |
| Pallens längd (UK) | 120 cm |
| Pallbredd (UK) | 100 cm |
| Pallhöjd (UK) | 102 cm |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84439990 |
| Kompatibla produkter | Epson TM-C3400BK <br />Epson TM-C3400-LT<br />Epson ColorWorks C7500G<br />Epson ColorWorks C7500<br />ColorWorks CW-C6500 <br />ColorWorks CW-C6000Pe<br />ColorWorks CW-C6000Ae<br />ColorWorks CW-C60 |
Övriga specifikationer
| Typ av ytbehandling | Matte |
| Minsta orderkvantitet | 18 pc(s) |
| Ursprungsland | Poland |
| Självhäftande material | Acrylic |
| Vattenavvisande | Yes |
| Värmetålig | Yes |