Epson TM-T88VII, kvittoskrivare, USB, Ethernet,

HÖJDPUNKTER
- Pålitlig hårdvara: Uppbackad av vår beprövade och pålitliga byggkvalitet
- Hög prestanda: Max utskriftshastighet 500 mm/s
- Anslutnings- och interface-alternativ: USB, Ethernet, USB-värd som standard; seriell, PoweredUSB som tillval
- Bakåtkompatibel: Fullt kompatibel med befintlig T88V- och T88VI-programvara
- Minskad miljöpåverkan: Låg strömförbrukning, stöd för fenolfritt papper
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
- Liknande produkter
Beskrivning
Epson TM-T88VII (111): USB, Eth, Serial, PS, Buzz, vit. Utskriftsteknik: Termisk, Typ: Kassaskrivare, Maximal upplösning: 180 x 180 DPI. Utskriftsmediatjocklek: 48 – 80 µm, Maximal rulldiameter: 8,3 cm, Pappersbredd som stöds: 80 mm. Anslutningsteknik: Kabelansluten & trådlös, USB-kontakt: USB Type-A / USB Type-B, Seriellt interface-typ: RS-232. Ljudtrycksnivå (utskrift): 52 dB, Ljudtrycksnivå (standby): 52 dB, Medeltid mellan fel (MTBF): 360 000 h. Produktfärg: Vit
Höghastighetskvittoskrivare
TM-T88VII är vår nya serie högpresterande kvittoskrivare. Den har en rad design-, anslutnings- och användbarhetsförbättringar för att förbättra användarupplevelsen.
Pålitlig och högpresterande
Undvik driftstopp genom att välja beprövad och pålitlig maskinvara från marknadsledaren{s1. Snabba utskriftshastigheter på 500 mm/s och högkvalitativa, utskrivna och läsliga kvitton ger nöjda kunder.
Bakåtkompatibel
TM-T88VII är helt kompatibel med den befintliga T88V- och T88VI-programvaran, vilket innebär att det inte uppstår några dyra kostnader i samband med byte av företagsinfrastruktur. Skrivaren har också samma fotavtryck som tidigare modeller, vilket innebär att det inte uppstår några extra kostnader för att byta ut diskar/ställ.
Miljömedveten
TM-T88VII har minskad miljöpåverkan med lägre ljudnivå, lägre strömförbrukning och mindre, effektivare strömförsörjning. Skrivaren är nu kompatibel med mer miljövänligt, fenolfritt papper.
48 månader inlämningsservice
Utskrift
| Utskriftsteknik | Termisk |
| Utskriftsbredd | 80mm |
| Utskriftshastighet | 500 mm/sec |
| Upplösning | 180dpi |
| Utskriftsmediatjocklek | 48 - 80 µm |
| Ljudtrycksnivå (utskrift) | 52 dB |
| Strömförbrukning (utskrift) | 27.9 W |
| Teckenuppsättningar | ANK |
| Skrivhuvudets livslängd | 200 km |
| Kolumnkapacitet | 42/56 |
| Teckenstorlek | 1.41 x 3.39 mm |
Media & Etiketter
| Pappersbredd som stöds | 80 mm |
| Maximal rulldiameter | 8.3 cm |
| Mediatjocklek | 48 - 80 mm |
Anslutning & Portar
| Anslutningsteknik | Kabelansluten & Trådlös |
| USB-port | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Seriellt interface | Yes |
| Seriellt interface-typ | RS-232 |
| USB-kontakt | USB Type-A / USB Type-B |
| Valfri anslutning | Wireless LAN |
| Bytbart interface | Y |
Trådlöst & Nätverk
| Near field communication (NFC) | Yes |
Ljud
| Ljudtrycksnivå (standby) | 52 dB |
Processor & Minne
| Förinstallerad programvara | Server Direct Print, ePOS-Device, ePOS-Display, ePOS-Print |
Batteri & Ström
| AC-inspänning | 24 V |
| Strömförbrukning | 27900 mA |
| Strömförbrukning (standby) | 1.4 W |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | White |
| Bredd | 145 mm |
| Djup | 195 mm |
| Vikt | 1.7 kg |
| Förpackningsvikt | 2.7 kg |
| Antal per förpackning | 1 pc(s) |
| Förpackningsbredd | 195 mm |
| Förpackningsdjup | 235 mm |
| Förpackningshöjd | 260 mm |
| Produkter per pall | 112 pc(s) |
| Produkter per pall (UK) | 168 pc(s) |
| Monteringsposition | Horizontal/Vertical |
| Livslängd | 20000000 lines |
| Pallvikt (UK) | 0 g |
| Pallens bruttovikt | 0 g |
Driftsförhållanden
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 45 °C |
| Lagringstemperatur (T-T) | -10 - 50 °C |
| Relativ luftfuktighet vid drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfuktighet vid lagring (H-H) | 10 - 90% |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 360000 h |
| Medelcykler mellan fel (MCBF) | 70000000 |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84433210 |
| Autoklipparens hållbarhet | 3 million cuts |
| Certifiering | CE |
Övriga specifikationer
| Typ | POS-skrivare |
| Höjd | 148 mm |
| Maximal upplösning | 180 x 180 DPI |
| Ursprungsland | Philippines |
| Väggmonterbar | Yes |
| Skriva ut tecken | Text, Graphic, Barcode, 2D barcode |
| Pappersbesparingsfunktion | Yes |
| Inbyggda sensorer detaljer | Paper End Sensor, Paper Near End Sensor, Cover Open Sensor, Receipt paper sensor |
| Bufferstorlek | 4 KB |