Etiketter, Epson, Normalpapper, Högglansetikett, B: 102 mm, H: 76 mm, D: 190 mm, C: 76 mm
HÖJDPUNKTER
- Produktetiketter
- Streckkodsetiketter
- Lådetiketter för konsumentprodukter
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Epson högglansetikett, stansad rulle, 102 mm x 76 mm, 1 570 etiketter. Ettikettstyp: Självhäftande skrivaretikett, Typ: Stansad etikett, Format: Rulle. Etikettbredd: 10,2 cm, Etiketthöjd: 7,6 cm. Antal per förpackning: 1 st. Etiketter per förpackning: 1570 st. Pallens bruttolängd: 120 cm, Pallens bruttobredd: 80 cm, Pallens bruttohöjd: 96 cm
Tryckt bläck torkar omedelbart och med utmärkt fukt-, värme- och vattenbeständighet produceras en robust, långvarig etikett varje gång. Ett permanent akryllim säkerställer utmärkt vidhäftning på en mängd olika ytor.
Utskrift
| Utskriftsteknik | Inkjet |
Media & Etiketter
| Etiketter per förpackning | 1570 pc(s) |
| Rullar per förpackning | 1 |
| Typ av etikett | Self-adhesive printer label |
| Etikettbredd | 10.2 cm |
| Etikettens höjd | 7.6 cm |
| Typ av lim | Permanent |
Mått, Vikt & Design
| Antal per förpackning | 1 pc(s) |
| Pallens bruttolängd | 120 cm |
| Pallens bruttobredd | 80 cm |
| Pallens bruttohöjd | 96 cm |
| Pallens längd (UK) | 120 cm |
| Pallbredd (UK) | 100 cm |
| Pallhöjd (UK) | 96 cm |
| Format | Roll |
| Form | Rectangle |
Certifieringar
| Kompatibla produkter | ColorWorks C7500, ColorWorks C8000 |
| Syfte | Receipt |
| Kompatibilitet med varumärke | Epson |
Övriga specifikationer
| Typ av ytbehandling | Gloss |
| Typ | Die-cut label |
| Självhäftande material | Acrylic |
| Vattenavvisande | Yes |
| Värmetålig | Yes |
Relaterade populära produkter
Delfi Labels, Direkttermoetiketter, Etiketter
Delfi Etikett 58 x 36 mm, DT, permanent, vit
179,00 kr Ekskl. moms.
Delfi Labels, Direkttermoetiketter, Etiketter
Delfi Label 57 x 78 mm, DT, permanent, vit,
139,00 kr Ekskl. moms.
Epson Labels, Etiketter
Epson Premium Matt Etikett - Stansad rulle: 105 mm x 210 mm, 282 etiketter,
289,00 kr Ekskl. moms.
Epson Labels, Etiketter
Epson Premium matt etikett - kontinuerlig rulle: 76 mm x 35 m
89,00 kr Ekskl. moms.
Etiketter, Direkttermoetiketter, Zebra Labels
Zebra Etikett 105mm x 100 meter, DT, Linerless
1.419,00 kr Ekskl. moms.
Epson Labels, Etiketter
Epson Premium Matte Label - Kontinuerlig rulle: 102 mm x 60 m.
229,00 kr Ekskl. moms.
Etiketter, Etiketter för termisk överföring, Zebra Labels
Zebra Armband, Polypropylen( 25,4x279,4mm) Direkt termisk, Z-Band
3.109,00 kr Ekskl. moms.
Direkttermoetiketter, Etiketter, Zebra Labels
Zebra Z-Perform 1000D, etikettrulle, termopapper, 101,6 x 101,6mm
1.279,00 kr Ekskl. moms.
Direkttermoetiketter, Etiketter, Zebra Labels
Zebra Z-Perform 1000D 102 x 165 mm direkt termisk obestruken pappersetikett
1.099,00 kr Ekskl. moms.
Epson Labels, Etiketter
Epson högglansetikett – kontinuerlig rulle: 51 mm x 33 m.
189,00 kr Ekskl. moms.
Epson Labels, Etiketter
Epson Premium matt etikett - kontinuerlig rulle: 105 mm x 35 m.
99,00 kr Ekskl. moms.
Direkttermoetiketter, Etiketter, Zebra Labels
Zebra Etikett 70 x 32mm, DT, 2000D
1.659,00 kr Ekskl. moms.