Etiketter, Epson, Normalt papper, Högglansetikett, B: 102 mm, H: 51 mm, D: 190 mm, C: 76 mm
HÖJDPUNKTER
- Produktetiketter
- Streckkodsetiketter
- Lådetiketter för konsumentprodukter
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Epson Högglansetikett, Stansad rulle, 102 mm x 51 mm, 2310 etiketter. Ettikettstyp: Självhäftande skrivaretikett, Typ: Stansad etikett, Format: Rulle. Etikettbredd: 10,2 cm, Etiketthöjd: 5,1 cm. Antal per förpackning: 1 st. Etiketter per förpackning: 2310 st. Pallens bruttolängd: 120 cm, Pallens bruttobredd: 80 cm, Pallens bruttohöjd: 96 cm
Högglanspappersetiketter med permanent häftämne
Premium högglansbelagda bläckstråleetiketter för högkvalitativ utskrift på fotonivå. Den släta, ljusa vita ytan med en glansig finish säkerställer snabb torkning, rep-, vatten- och värmebeständighet. Det universella permanenta akryllimmet möjliggör problemfri prestanda och god vidhäftning på en mängd olika ytor, även vid låga temperaturer.
Produktanvändning
• Produktetiketter
• Tillverkning
• Kampanjetiketter
• Hälso- och sjukvård samt apotek
• Hyllkantsetiketter i butik
• Fraktetiketter
Utskrift
| Utskriftsteknik | Inkjet |
Media & Etiketter
| Etiketter per förpackning | 2310 pc(s) |
| Rullar per förpackning | 1 |
| Typ av etikett | Self-adhesive printer label |
| Etikettbredd | 10.2 cm |
| Etikettens höjd | 5.1 cm |
| Typ av lim | Permanent |
Mått, Vikt & Design
| Antal per förpackning | 1 pc(s) |
| Pallens bruttolängd | 120 cm |
| Pallens bruttobredd | 80 cm |
| Pallens bruttohöjd | 96 cm |
| Pallens längd (UK) | 120 cm |
| Pallbredd (UK) | 100 cm |
| Pallhöjd (UK) | 96 cm |
| Format | Roll |
| Form | Rectangle |
Certifieringar
| Kompatibla produkter | ColorWorks C6000AE, ColorWorks C6000PE, ColorWorks C7500, ColorWorks C8000 |
| Syfte | Receipt |
| Varumärkeskompatibilitet | Epson |
Övriga specifikationer
| Typ av ytbehandling | Gloss |
| Typ | Die-cut label |
| Självhäftande material | Acrylic |
| Vattenavvisande | Yes |
| Värmetålig | Yes |