- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Zebra 5095 Resin. Färgbandslängd: 450 m, färgbandbredd: 15,4 cm, antal per förpackning: 6 st
Hartsfärgband, 154mmx450m (6,06inx1476ft), 5095; High Performance, 25mm (1in) kärna, 6/box
Hartsfärgbandet 5095 ger tryck som tål de flesta tuffa miljöer: smetning, fukt, nötning, extrema temperaturer och kemikalier. Idealiskt för tillämpningar där etiketter skannas upprepade gånger, utsätts för nötning eller friktion, används utomhus, appliceras på kemikaliefat eller exponeras för vatten, ånga, alkali- eller syralösningar. Ger bred materialkompatibilitet. UL/cUL-certifierat. Skriver ut hållbara streckkoder på Zebras bestrukna glansiga syntetiska etikettmaterial.
Media & Etiketter
| Bandlängd | 450 m |
| Bandbredd | 15.4 cm |
| Rullar per förpackning | 6 |
| Kärndiameter | 2.5 cm |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Black |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84439990 |
| Certifiering | UL/cUL |
Övriga specifikationer
| Material | Resin |
Relaterade populära produkter
Färgband för etikettskrivare
ZEBRA Färgband, färg-YMCKO, 58mmx148m, 300 imager, ZC300
589,00 kr Ekskl. moms.
