- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Zebra 5095 Resin. Bandlängd: 74 m, Bandbredd: 11 cm, Antal per låda: 12 st
Resinband, 110 mm x 74 m (4.33 in x 242 ft), 5095; hög prestanda, 12 mm (0.5 in) kärna, 12/låda
Resinbandet 5095:s formulering ger utskrifter som tål de flesta tuffa miljöer: utsmetning, fukt, nötning, extrema temperaturer och kemikalier. Idealisk för användningsområden där etiketter skannas upprepade gånger med wand-scanner, utsätts för nötning eller friktion, utomhus, appliceras på kemikaliefat eller exponeras för vatten, ånga, alkaliska eller sura lösningar. Ger bred materialkompatibilitet. UL/cUL-certifierad. Skriver ut hållbara streckkoder på Zebras belagda, blanka syntetiska etikettsmaterial.
Media & Etiketter
| Bandlängd | 74 m |
| Bandbredd | 11 cm |
| Bandmaterial | Resin |
| Rullar per förpackning | 12 |
| Kärndiameter | 1.2 cm |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Black |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84439990 |
| Certifiering | UL/cUL |
Övriga specifikationer
| Material | Resin |
