- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Zebra 5095 Resin. Bandlängd: 74 m, Bandbredd: 8,4 cm, Antal per låda: 12 st
Hartsband, 84 mm x 74 m (3,31 tum x 242 fot), 5095; Hög prestanda, 12 mm (0,5 tum) kärna, 12/låda
5095-hartsbandsformuleringen producerar bilder som är resistenta mot de flesta tuffa miljöer: kladd, fukt, nötning, extrema temperaturer och kemikalier. Idealisk för applikationer där etiketter upprepade gånger skannas med handskanner, utsätts för nötning eller friktion, används utomhus, appliceras på kemikaliefat, eller exponeras för vatten, ånga, alkali- eller syralösningar. Ger ett brett utbud av materialkompatibilitet. UL/cUL-certifierad. Skriver ut hållbara streckkoder på Zebras belagda glansiga syntetiska etikettrullar.
Media & Etiketter
| Bandlängd | 74 m |
| Bandbredd | 8.4 cm |
| Bandmaterial | Resin |
| Rullar per förpackning | 12 |
| Kärndiameter | 1.27 cm |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Black |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84439990 |
| Certifiering | UL/cUL |
Övriga specifikationer
| Material | Resin |