- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Zebra 5095 Resin. Båndlængde: 74 m, Båndbredde: 8,4 cm, Antal pr. kasse: 12 stk.
Resin-farvebånd, 84 mm x 74 m (3,31 in x 242 ft), 5095; høj ydeevne, 12 mm (0,5 in) kerne, 12/stk.
5095-resin-farvebåndsformuleringen producerer billeder, der er modstandsdygtige over for de fleste barske miljøer: udtværing, fugt, slid, ekstreme temperaturer og kemikalier. Ideel til anvendelser, hvor etiketter gentagne gange scannes med wand-scanner, udsættes for slid eller friktion, udendørs, påføres kemikalietromler eller udsættes for vand, damp, alkaliske eller sure opløsninger. Giver bred materialekompatibilitet. UL/cUL-certificeret. Printer holdbare stregkoder på Zebras coatede, blanke syntetiske etiketmaterialer.
Medie & Labels
| Båndets længde | 74 m |
| Båndets bredde | 8.4 cm |
| Farvebånds materiale | Resin |
| Materiale | Resin |
| Ruller pr. pakke | 12 |
| Kernens diameter | 1.27 cm |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black |
Certificeringer
| Harmoniseret system (HS) kode | 84439990 |
Øvrige specifikationer
| Certificering | UL/cUL |

