- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Zebra 3200 Vax/Resin. Bandlängd: 450 m, Bandbredd: 8,9 cm, Antal per låda: 6 st
Vax/Resin-band, 89 mm x 450 m (3,5″ x 1476 ft), 3200; High Performance, 25 mm (1″) kärna, 6/förpackning
3200 vax/resin-bandet är en speciell bläckformulering som ger enastående utskriftskvalitet kombinerat med kemikalie- och lösningsmedelsbeständighet. Genom att ge smuts- och repbeständighet på Zebras bestruket papper och matta syntetiska etikettstockar ger detta band utmärkt hållbarhet och beständighet i tuffa miljöer. Idealiskt för applikationer där etiketter exponeras för lösningsmedel eller kemikalier, utsätts för nötning eller friktion, utomhus, appliceras på kemikalietunnor eller exponeras för vatten, ånga, alkaliska eller sura lösningar. UL/cUL-certifierat. Vax/Resin-band ger god nötnings- och kemikaliebeständighet. Idealiskt för användning med toppbestruket papper och matta syntetiska material, och i applikationer med måttlig till hård exponering för kemikalier eller nötning.
Media & Etiketter
| Bandlängd | 450 m |
| Bandbredd | 8.9 cm |
| Bandmaterial | Wax-Resin |
| Rullar per förpackning | 6 |
| Kärndiameter | 2.5 cm |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Black |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84439990 |
| Certifiering | UL/cUL |
