Zebra ZT411 etikettskrivare, TT, 300dpi, Ethernet,
HÖJDPUNKTER
- Direkttermisk / Termotransfer POS-skrivare
- 300 x 300 DPI
- 2,4 ips
- Inbyggd display 10,9 cm (4,3")
- Anslutningsteknik: Kabelansluten och trådlös
- USB-port Ethernet LAN Bluetooth Seriellt interface
- Inbyggda streckkoder
- Internminne: 256 MB Inbyggd processor
- Svart, grå
- 16,3 kg
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Zebra ZT411. Utskriftsteknik: Direkttermo / Termotransfer, Typ: POS-skrivare, Maximal upplösning: 300 x 300 DPI. Utskriftsmediatjocklek: 0,058 – 0,25 µm, Maximal utskriftsbredd: 10,4 cm, Maximal medialängd: 450 m. Anslutningsteknik: Trådbunden & Trådlös, Seriellt interface: RS-232, Standardinterface: Bluetooth, Ethernet, RJ-45, RS-232. Ethernet LAN-datahastigheter: 10,100 Mbit/s. Inbyggda streckkoder: Code 11, Code 128 (A/B/C), Code 39, Code 93, EAN13, EAN8, LOGMARS, Planet, POSTNET, Plessey,…, Internminne: 256 MB, Sidbeskrivningsspråk: EPL, ZPL, ZPL II
Öka produktiviteten med ZT400-serien. Konstruerade med en helmetallram och bi-fold-dörr är dessa skrivare hållbara och möjliggör enkel åtkomst. Den 4,3-tums färgpekskärmen med intuitivt interface gör dem enkla att använda och visar färgkodade skrivarstatusvarningar. Konfigurera din skrivare på ditt sätt med avancerad teknik tillsammans med två öppna kommunikationsplatser. Dessa skrivare håller dina kritiska verksamheter igång effektivt idag och ger dig flexibiliteten att lägga till funktioner i framtiden när du behöver dem.
ZT400-serien finns i tre utskriftsupplösningar och två utskriftsbredder och är avsedd för ett brett spektrum av tillämpningar. De är lätta att integrera och hantera med Zebras Print DNA-svit med applikationer, verktyg och utvecklingsverktyg – alla drivna av Link-OS®.
Scan & Kamera
| Inbyggda streckkoder | Code 11, Code 128 (A/B/C), Code 39, Code 93, EAN13, EAN8, LOGMARS, Planet, POSTNET, Plessey, Standard 2/5 |
Utskrift
| Utskriftsteknik | Direkt termisk / Termotransfer |
| Utskriftshastighet | 356 mm/sec |
| Utskriftsmediatjocklek | 0.058 - 0.25 µm |
| Maximal utskriftsbredd | 10.4 cm |
| AC-adapter inkluderad | Yes |
| Sidbeskrivningsspråk | EPL, ZPL, ZPL II |
Media & Etiketter
| Maximal medialängd | 450 m |
| Lagringsmedia | Flash |
| Lagringsmediatyp | Flash |
Skärm
| Inbyggd display | Yes |
| Färgdisplay | Yes |
| Displayens diagonal | 10.9 cm (4.3") |
Anslutning & Portar
| Anslutningsteknik | Kabelansluten & Trådlös |
| USB-port | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Seriellt interface | Yes |
| Antal USB 2.0-portar | 1 |
| Seriellt interface-typ | RS-232 |
| Antal seriella portar | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) portar | 1 |
| Standardgränssnitt | Bluetooth, Ethernet, RJ-45, RS-232 |
| Ethernet LAN-datahastigheter | 10,100 Mbit/s |
Trådlöst & Nätverk
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth-version | 4.1 |
Processor & Minne
| Flash-minne | 512 MB |
| RAM-kapacitet | 256 GB |
| Internminne | 256 MB |
| Inbyggd processor | Yes |
| Processorfamilj | Cortex-A7 |
Programvara & OS
| Windows-operativsystem som stöds | Yes |
Batteri & Ström
| Strömkälletyp | AC |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Black, Grey |
| Bredd | 269 mm |
| Djup | 495 mm |
| Höjd | 324 mm |
| Vikt | 16.3 kg |
| Förpackningsvikt | 18.6 kg |
Driftsförhållanden
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Lagringstemperatur (T-T) | -40 - 60 °C |
| Relativ luftfuktighet vid drift (H-H) | 20 - 85% |
| Relativ luftfuktighet vid lagring (H-H) | 5 - 85% |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84433210 |
| Hållbarhetscertifieringar | ENERGY STAR |
I förpackningen
| Snabbstartsguide | Yes |
Övriga specifikationer
| Typ | POS-skrivare |
| Klippare | Yes |
| Maximal upplösning | 2.4 ips |
| AC-infrekvens | 50 - 60 Hz |