Zebra Etikett 102 x 152mm, DT, 1000D
HÖJDPUNKTER
- Självhäftande skrivaretikett
- Stansat etikett
- Rulle
- Rektangel Vit
- Material: Papper
- Utskriftsteknologi: Direkttermisk
- Lim typ: Permanent
- Nötningsbeständig
- Beskrivning
- Ytterligare information
Beskrivning
Zebra Z-Perform 1000D. Product colour: White, Label type: Self-adhesive printer label, Type: Die-cut label. Etikettbredd: 10,2 cm, Etiketthöjd: 15,2 cm, Maximal rulldiameter: 5,6 cm
En direkttermisk obelagd pappersetikett med permanent akryllim. Utformad för optimal balans mellan prestanda och pris. Lämplig för användning inom ett brett spektrum av tillämpningar inklusive förpacknings-, frakt- och lådetiketter.
Rekommenderas inte för tillämpningar som innebär exponering för solljus eller extrem värme.
Utskrift
| Utskriftsteknik | Direct thermal |
Media & Etiketter
| Rullar per förpackning | 16 |
| Kärndiameter | 1.9 cm |
| Typ av etikett | Self-adhesive printer label |
| Maximal rulldiameter | 5.6 cm |
| Etikettbredd | 10.2 cm |
| Etikettens höjd | 15.2 cm |
| Typ av lim | Permanent |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | White |
| Format | Roll |
| Form | Rectangle |
Driftsförhållanden
| Nötningsbeständig | Yes |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84439990 |
Övriga specifikationer
| Material | Paper |
| Typ av ytbehandling | Matte |
| Typ | Die-cut label |
| Självhäftande material | Acrylic |
Relaterade populära produkter
Delfi Labels, Direkttermoetiketter, Etiketter
Delfi Etikett 40 x 25mm, DT, Permanent, Vit
99,00 kr Ekskl. moms.
Delfi Labels, Direkttermoetiketter, Etiketter
Delfi Label 70 x 26mm, DT, permanent, vit med gul
159,00 kr Ekskl. moms.
Delfi Labels, Direkttermoetiketter, Etiketter
Delfi Etikett 58 x 36 mm, DT, permanent, vit
179,00 kr Ekskl. moms.
Delfi Labels, Etiketter, Etiketter för termisk överföring
Etikett 60,3 x 25,4mm, TT, Silver Polyester
889,00 kr Ekskl. moms.
Delfi Labels, Direkttermoetiketter, Etiketter
Delfi-etikett 56 x 25 mm, DT, permanent, vit
129,00 kr Ekskl. moms.
Epson Labels, Etiketter
Epson Premium matt etikett - kontinuerlig rulle: 76 mm x 35 m
89,00 kr Ekskl. moms.
Epson Labels, Etiketter
Epson högglansig etikett - kontinuerlig rulle: 76 mm x 33 m
209,00 kr Ekskl. moms.
Etiketter, Direkttermoetiketter, Zebra Labels
ZEBRA L 101.600mm x 63.500mm .
1.229,00 kr Ekskl. moms.
Direkttermoetiketter, Etiketter, Zebra Labels
Zebra Z-Perform 1000D, etikettrulle, termopapper, 101,6 x 101,6mm
1.279,00 kr Ekskl. moms.