- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Zebra 5100 Resin. Färgbandslängd: 450 m, Färgbandsbredd: 4 cm, Antal per förpackning: 6 st
Resinband, 40 mm x 450 m (1,57 tum x 1 476 fot), 5100; Premium, 25 mm (1 tum) kärna, 6/förpackning
5100 premium resinband erbjuder exceptionell värme-, kemikalie- och nötningsbeständighet och är ett utmärkt val för utskrift av extremt täta streckkoder och högupplöst grafik. Idealisk för applikationer där etiketter utsätts för höga temperaturer och tuffa miljöer: märkning av kretskort (PCB), ersättning för laminerade etiketter eller motståndskraft mot extrema kemikalier. Extremt hög temperaturbeständighet i kombination med Zebras Z-Supreme-etikettmaterial. UL/cUL-certifierad. För användning på matta och blanka syntetmaterial.
Media & Etiketter
| Bandlängd | 450 m |
| Bandbredd | 4 cm |
| Rullar per förpackning | 6 |
| Kärndiameter | 2.5 cm |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Black |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84439990 |
| Certifiering | UL/cUL |
Övriga specifikationer
| Material | Resin |
