Zebra ZT510, 12 punkter/mm (300 dpi), peeler, rewind, disp., RTC, ZPL, ZPLII, USB, RS232, BT, Ethernet
HÖJDPUNKTER
- Termotransfer
- 300 x 300 dpi
- Maximal utskriftsbredd: 10,4 cm Utskriftshastighet: 305 mm/s
- Inbyggda streckkoder: Code 11, Code 128 (A/B/C), Code 39, Code 93, Data Matrix, EAN13, EAN8, MaxiCode, QR Code, TLC39, UPC-A, UPC-E
- USB-port Ethernet LAN Bluetooth
- Display: LCD
- 22,7 kg
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Zebra ZT510. Utskriftsteknik: termotransfer, maximal upplösning: 300 x 300 dpi, utskriftshastighet: 305 mm/s. Ethernet LAN, Bluetooth, USB-port. Produktfärg: grå
TAR 105SL PLUS TILL EN NY NIVÅ MED UTÖKAD PRESTANDA OCH VÄRDE
ZT510 bygger vidare på arvet från den branschledande skrivaren 105SLPlus och innehåller de kärnfunktioner ni behöver i en industriskrivare – till en kostnadseffektiv prisnivå. ZT510 erbjuder en beprövad, robust design och konstruktion och adderar avancerade funktioner för hantering och övervakning. Det innebär att ni får driftsäkerhet dygnet runt för att hålla verksamheten igång smidigt i dag, samt lång livslängd och avancerad funktionalitet som klarar varje utmaning under många år framöver – allt till ett exceptionellt värde.
ENASTÅENDE PRESTANDA I DE TUFFASTE MILJÖERNA
Öka produktiviteten med skrivare som helt enkelt inte ger upp. ZT510 bygger vidare på arvet från sin branschledande föregångare, 105SLPlus. Robusta strukturella komponenter i stål tål år av hård användning i extrema temperaturer, damm, smuts och andra krävande industrimiljöer, och noggrant konstruerade utskriftsmekanismer ger driftsäkerhet dygnet runt för att möta era behov av högvolymproduktion.
DRIFTSINSYN, FJÄRRHANTERING OCH FRAMTIDSSÄKRAD ANPASSNINGSBARHET
Zebras molnåtkomliga mjukvaruplattform Link-OS och erbjudanden inom managed services ger er full insyn och kontroll över era utskriftssystem, oavsett om ni är på plats eller på andra sidan jorden. Dessutom, med två tillgängliga kommunikationsplatser, mediahanteringsalternativ som kan installeras i fält och valfri USB Host för plug-and-play-integration, är det enkelt att ligga steget före era föränderliga affärs- och teknikbehov, vilka de än är.
ETT VÄRDE SOM INTE SPRÄNGER BUDGETEN
För kostnadsmedvetna beslutsfattare erbjuder ZT510 nästa generations utskriftsprestanda till ett exceptionellt värde. Den ger hög arbetscykel, robust driftsäkerhet, snabb bearbetning, avancerade Link-OS-funktioner och alla grundfunktioner ni behöver – utan den extra kostnaden för sådant ni inte gör.
Scan & Kamera
| Inbyggda streckkoder | Code 11, Code 128 (A/B/C), Code 39, Code 93, Data Matrix, EAN13, EAN8, MaxiCode, QR Code, TLC39, UPC-A, UPC-E |
Utskrift
| Utskriftsteknik | Termotransfer |
| Utskriftshastighet | 305 mm/sec |
| Maximal utskriftsbredd | 10.4 cm |
Media & Etiketter
| Mediatjocklek | 0.076 x 0.305 mm |
| Maximal rulldiameter | 20.3 cm |
| Bandlängd | 450 m |
| Bandbredd | 11 cm |
Skärm
| Display | LCD |
| Inbyggd display | Yes |
Anslutning & Portar
| Ethernet LAN | Yes |
| USB-port | Yes |
| Antal USB 2.0-portar | 1 |
Trådlöst & Nätverk
| Wi-Fi | No |
| Bluetooth | Yes |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Grey |
| Bredd | 268.2 mm |
| Djup | 512.3 mm |
| Höjd | 395.7 mm |
| Vikt | 22.7 kg |
| Färg | Nej |
Driftsförhållanden
| Relativ luftfuktighet vid drift (H-H) | 20 - 85% |
| Relativ luftfuktighet vid förvaring (H-H) | 20 - 85% |
| Drifttemperatur (T-T) | 5 - 40 °C |
| Förvaringstemperatur (T-T) | -30 - 60 °C |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84433210 |
| Hållbarhetscertifikat | ENERGY STAR |
Övriga specifikationer
| Maximal upplösning | 300 x 300 DPI |