Datalogic Gryphon GD4600, 2D, HD, USB, kit (USB), sort
HØJDEPUNKTER
- Håndholdt stregkodelæser Sort
- Scannertype: 2D Sensortype: Laser
- GS1 DataBar, GS1 DataBar Expanded, PDF417 Aztec Code, Data Matrix, GS1 DataBar Expanded Stacked, GS1 DataBar Stacked Omnidirectional, MaxiCode, Micro QR Code, MicroPDF417, QR Code, DotCode
- Hældningslæsevinkel: 0-360°
- Kablet Standard-interfaces: USB
- Strømforsyningstype: Batteri Lithium-Ion (Li-Ion) 3250 mAh
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Datalogic Gryphon I GD4620. Type: Håndholdt stregkodelæser, scannertype: 2D, sensortype: Laser. Tilslutningsmulighed: Kablet, Standardgrænseflader: USB. Produktfarve: Sort, International beskyttelseskode (IP): IP52. Type strømkilde: Batteri, Batteriteknologi: Lithium-Ion (Li-Ion), Batterikapacitet: 3250 mAh. Vægt: 144 g, Bredde: 65 mm, Dybde: 79 mm
Gryphon 4600-scannerne er designet med bæredygtighed, brugervenlighed og avanceret teknologi som kerne og er de første i deres kategori, der integrerer en eco-design-tilgang med lavt strømforbrug, genanvendte materialer og miljøvenlig emballage for at reducere CO2-aftrykket. Ydelsesmæssigt leverer den hurtig og præcis læsning af alle almindelige 1D- og 2D-koder, herunder GS1 Digital Link, Digital Watermarking og tætte koder i høj opløsning. Dual-sensor-optik (HP-modeller) muliggør pålidelig scanning fra korte til lange afstande, mens avancerede AI-algoritmer og en kraftig dual-core-processor øger hastighed og bevægelsestolerance for førstegangsaflæsning af koder i bevægelse. Brugervenlig og intuitiv med et klart grønt centralt kryds-LED-sigte til præcis målretning, suppleret af Datalogics anerkendte Green Spot, 3GL™ (3 Green Lights) og vibrationsfeedback. Dual-color LED-belysning (varm hvid og rød) tilpasser sig øjeblikkeligt til ethvert scanningsbehov. Trådløs tilslutning omfatter Bluetooth 5.2 (classic og BLE) og Datalogics STAR Cordless System, kombineret med induktiv trådløs opladning, der eliminerer kontaktslid og vedligeholdelse og sikrer kontinuerlig 24/7-drift.
Scan & Kamera
| Scannertype | 2D |
| Tilt læsevinkel | 0 - 360° |
| Pitch-aflæsningsvinkel | -65 - 65° |
| Yaw-aflæsningsvinkel | -65 - 65° |
| 2D-stregkoder (matrix og stablede) understøttes | Aztec Code, Data Matrix, GS1 DataBar Expanded Stacked, GS1 DataBar Stacked Omnidirectional, MaxiCode, Micro QR Code, MicroPDF417, QR Code, DotCode |
| Lineære (1D) stregkoder understøttes | GS1 DataBar, GS1 DataBar Expanded, PDF417 |
Tilslutning & Porte
| Forbindelsesteknologi | Wired |
| Standard interfaces | USB |
Batteri & Strøm
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 3250 mAh |
| Antal læsninger pr. opladning | 80000 |
| Opladningstid | 3.5 h |
| Batterispænding | 12 V |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Sort |
| Bredde | 65 mm |
| Dybde | 79 mm |
Driftsforhold
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 5 - 95% |
| International Protection (IP) kode | IP52 |
Certificeringer
| Overholdelsescertifikater | RoHS |
Øvrige specifikationer
| Type | Handheld bar code reader |
| Sensortype | Laser |
| Lysniveauer (direkte sollys) | 0 - 110000 lx |
| Strømkildetype | Battery |
| Vægt | 144 g |
| Højde | 180 mm |