RAM Mounts skrueklemmeterminalsæt
HØJDEPUNKTER
- 2,5" rund plade forbindes til RAM® enhedsholdere med det universelle AMPS-hulmønster
- Inkluderer 4" klemmebase til stolper og en kort C-størrelse RAM® dobbeltsokkelarm; kugle- og sokkelteknologi giver næsten uendelig justerbarhed
- Fremstillet i pulverlakeret, marinegodkendt aluminium for holdbarhed og driftssikkerhed i de mest krævende miljøer
- Beskrivelse
- Yderligere information
Beskrivelse
RAM Mounts RAM-101U-B-247. Maks. vægtkapacitet: 1,81436948 kg, kuglediameter: 3,81 cm, materiale: aluminium, produktfarve: sort
RAM® Universal Post Clamp Mount med rund plade – C-størrelse kort arm (RAM-101U-B-247) er en monteringsløsning, der er designet til at fastgøre store håndholdte enheder på gaffeltrucks. Sættet består af én (1) dobbeltsokkelarm i C-størrelse (mellem), én (1) rund plade med kugle i C-størrelse og én (1) firkantet stolpeklemme. Den firkantede stolpeklemme omslutter en firkantet stolpe med en maksimal bredde på 4″ og strammes ved at skrue de to plader sammen med de medfølgende møtrikker og bolte. RAM® gummikugle- og sokkelteknologi dæmper stød og vibrationer og giver samtidig næsten uendelig justering og perfekte betragtningsvinkler.
Livstid
Medie & Labels
| Materiale | Aluminium |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black |
| Antal pr. pakke | 1 pc(s) |
| Kuglediameter | 3.81 cm |
| Maximum weight capacity | 1.81436948 kg |
| Mounting hole pattern (W x D) | 29.9974 x 37.9984 mm |
| Maximum weight | 1.81436948 kg |
Øvrige specifikationer
| Vægt | 948.008053 g |