RAM Mounts skruvterminalset
HÖJDPUNKTER
- 2,5" rund platta ansluts till RAM®-enhetshållare med det universella AMPS-hålmönstret
- Inkluderar 4" klämfäste för stolpar och en kort, C-storlek RAM® dubbelhylsarm; kul- och hylsteknik möjliggör nästan oändlig justerbarhet
- Tillverkad av pulverlackerad, marinklassad aluminium för hållbarhet och tillförlitlighet i de mest krävande miljöerna
- Beskrivning
- Ytterligare information
Beskrivning
RAM Mounts RAM-101U-B-247. Maximal viktkapacitet: 1,81436948 kg, Kulans diameter: 3,81 cm, Material: Aluminium, Produktfärg: Svart
RAM® Universal Post Clamp Mount med rund platta – C-storlek kort arm (RAM-101U-B-247) är en monteringslösning utformad för att säkra stora handhållna enheter på gaffeltruckar. Detta kit består av en (1) dubbelhylsarm i C-storlek, en (1) rund platta med C-storlek kula och en (1) fyrkantig stolpklämma. Den fyrkantiga stolpklämman omsluter en fyrkantig stolpe med en maximal bredd på 4″ och dras åt genom att skruva ihop de två plattorna med de medföljande muttrarna och bultarna. RAM®-kul- och hylstekniken dämpar stötar och vibrationer, samt möjliggör nästan oändlig justering och perfekta betraktningsvinklar.
Livstid
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Black |
| Vikt | 948.008053 g |
| Antal per förpackning | 1 pc(s) |
| Kuldiameter | 3.81 cm |
| Maximum weight capacity | 1.81436948 kg |
| Mounting hole pattern (W x D) | 29.9974 x 37.9984 mm |
| Maximum weight | 1.81436948 kg |
Övriga specifikationer
| Material | Aluminium |