- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Zebra 5095 Resin. Båndlængde: 300 m, Båndbredde: 8,3 cm, Antal pr. kasse: 6 stk.
Resinbånd, 83 mm x 300 m (3,27 in x 984 ft), 5095; High Performance, 25 mm (1 in) kerne, 6/kasse
5095-resinbåndformuleringen producerer billeder, der er modstandsdygtige over for de fleste barske miljøer: udtværing, fugt, slid, ekstreme temperaturer og kemikalier. Ideel til anvendelser, hvor etiketter gentagne gange scannes med håndscanner, udsættes for slid eller friktion, udendørs, påføres kemitromler eller udsættes for vand, damp, alkaliske eller sure opløsninger. Giver bred materialekompatibilitet. UL/cUL-certificeret. Printer holdbare stregkoder på Zebras coatede, blanke syntetiske etiketmaterialer.
Medie & Labels
| Båndets længde | 300 m |
| Båndets bredde | 8.3 cm |
| Materiale | Resin |
| Ruller pr. pakke | 6 |
| Kernens diameter | 2.5 cm |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black |
Certificeringer
| Harmoniseret system (HS) kode | 84439990 |
Øvrige specifikationer
| Certificering | UL/cUL |

