- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Zebra 5095 Resin. Bandlängd: 300 m, Bandbredd: 8,3 cm, Antal per kartong: 6 st
Resinband, 83 mm x 300 m (3,27 in x 984 ft), 5095; hög prestanda, 25 mm (1 in) kärna, 6/kartong
Resinbandet 5095 ger utskrifter som tål de flesta krävande miljöer: utsmetning, fukt, nötning, extrema temperaturer och kemikalier. Perfekt för användningsområden där etiketter skannas upprepade gånger med wand-skanner, utsätts för nötning eller friktion, används utomhus, appliceras på kemikaliefat eller exponeras för vatten, ånga, alkaliska eller sura lösningar. Ger bred materialkompatibilitet. UL/cUL-certifierad. Skriver ut hållbara streckkoder på Zebras belagda, blanka syntetiska etikettrullar.
Media & Etiketter
| Bandlängd | 300 m |
| Bandbredd | 8.3 cm |
| Rullar per förpackning | 6 |
| Kärndiameter | 2.5 cm |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Black |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84439990 |
| Certifiering | UL/cUL |
Övriga specifikationer
| Material | Resin |
Relaterade populära produkter
Färgband för etikettskrivare
Zebra färgband för termisk överföring Cartridge Pack
1.289,00 kr Ekskl. moms.
Färgband för etikettskrivare
Star Micronics RC700BR TT Ribbon - Svart, Röd - 1 förpackning-
99,00 kr Ekskl. moms.