- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Zebra 5100 Resin. Båndlængde: 450 m, båndbredde: 8,9 cm, antal pr. kasse: 6 stk.
Resinbånd, 89 mm x 450 m (3,5″ x 1476 ft), 5100; Premium, 25 mm (1″) kerne, 6/stk. pr. kasse
5100 premium resinbånd giver enestående modstandsdygtighed over for varme, kemikalier og slid og er et fremragende valg til udskrivning af ekstremt tætte stregkoder og grafik i høj opløsning. Ideelt til anvendelser, hvor etiketter udsættes for høje temperaturer og barske miljøer: mærkning af printkort (PCB), erstatning for laminerede etiketter eller modstandsdygtighed over for ekstreme kemikalier. Ultra høj temperaturbestandighed i kombination med Zebras Z-Supreme etiketmaterialer. UL/cUL-certificeret. Til brug på matte og blanke syntetiske materialer.
Medie & Labels
| Båndets længde | 450 m |
| Båndets bredde | 8.9 cm |
| Materiale | Resin |
| Ruller pr. pakke | 6 |
| Kernens diameter | 2.5 cm |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black |
Certificeringer
| Harmoniseret system (HS) kode | 84439990 |
Øvrige specifikationer
| Certificering | UL/cUL |