- Description
- Additional information
- Documents
Description
Brodit 216498. Mobile device type: Tablet/UMPC, Type: Passive holder, Proper use: Car/Indoor, Product colour: Black
With your tablet in a holder attached in your car you will always have it within easy reach in the car. Safe, neat and convenient! You can connect e.g. a charging cable to the device when it is in the holder.
An installation of a tablet onto a vehicle’s dashboard is always done on the customer’s own responsibility. Brodit recommends to use tablets on the car’s headrest, installed onto a Brodit headrest mount.
Display
| VESA mounting | Yes |
| Maximum VESA mount | 75 x 75 mm |
Dimensions, Weight & Design
| Product colour | Black |
| Width | 283 mm |
| Depth | 42 mm |
| Height | 203 mm |
| Weight | 480 g |
Certifications
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Proper use | Car/Indoor |
| Compatibility | Zebra ET65, ET60 |
Other specifications
| Type | Passive holder |
| Device mount type | Screw mount |
Related popular products
SG-NGWT-WSTPLN-01
ZEBRA WT6000 Replacement Medium/Large Spare Strap For Wrist Mount.
519,00kr. Excl. VAT