Epson Epson ColorWorks CW-C4000EBK Color Label Printer, Cutter, USB, Ethernet, ZPLII
HIGHLIGHTS
- Inkjet
- 1200 x 1200 DPI
- Colour
- Maximum printing width: 10.8 cm Print speed: 102 mm/sec
- Connectivity technology: Wired
- USB port
- Display: LCD 6.86 cm (2.7")
- Description
- Additional information
- Documents
Description
Epson CW-C4000e (bk). Print technology: Inkjet, Maximum resolution: 1200 x 1200 DPI, Print speed: 102 mm/sec, Colour. Connectivity technology: Wired, USB port. Product colour: White
| Print technology | Inkjet |
| Print speed | 102 mm/sec |
| Maximum printing width | 10.8 cm |
| Autocutter | Yes |
| Power consumption (printing) | 28 W |
| Printing method | Epson PrecisionCore |
Media & Labels
| Media types supported | Continuous label, Continuous media, Die-cut label, Black mark paper, Black mark label |
Display
| Maximum resolution | 1200 x 1200 DPI |
| Display | LCD |
| Display diagonal | 6.86 cm (2.7") |
| Built-in display | Yes |
Connectivity & Ports
| Connectivity technology | Wired |
| USB port | Yes |
Battery & Power
| Power consumption (standby) | 3 W |
Dimensions, Weight & Design
| Product colour | White |
| Width | 310 mm |
| Depth | 285 mm |
| Height | 283 mm |
| Colour | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 400 mm |
| Package depth | 440 mm |
| Package height | 425 mm |
| Package weight | 15 kg |
Operating Conditions
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
Certifications
| Harmonized System (HS) code | 84433210 |
Other specifications
| Country of origin | China |
Related popular products
ZD6A142-31EFR2EZ
Zebra TT Printer (74/300M) ZD621R, Color Touch LCD, 203 dpi, USB, USB Host
11.399,00kr. Excl. VAT
ZD6A143-32EL02EZ
Zebra TT Printer (74/300M) ZD621, Color Touch LCD, 300 dpi, USB, USB Host,
7.499,00kr. Excl. VAT
ZQ52-BUW100E-00
Zebra DT Printer ZQ521, media width 4.45inch/113mm, English/Latin fonts,
7.749,00kr. Excl. VAT
ZQ52-BUE001E-00
Zebra DT Printer ZQ521, media width 4.45inch/113mm, English/Latin fonts,
5.499,00kr. Excl. VAT
PX940V30100060600
Honeywell PX940Direct TT, Full Touch Display,Universal firmware, Ethernet,
29.309,00kr. Excl. VAT