Epson extension pole
HIGHLIGHTS
- Clear blue and white LCD: Sharp and easily legible for maximum customer benefit
- Works with TM-M30 printer: Designed to mount on the TM-M30 for a complete solution
- 20 column two-line display: Display detailed information simply and clearly
- USB powered: USB power and data connection for simple integration
- Upgrade options: USB extension cable and wireless options available
- Description
- Additional information
- Documents
Description
Epson DM-D70 (002) Extension Pole inc USB Cable, Black. Product type: POS mount, Product colour: Black, Material: Plastic. Package width: 80 mm, Package depth: 82 mm, Package height: 315 mm. Country of origin: Taiwan, Products per pallet: 600 pc(s), Quantity per pack: 1 pc(s)
Clear, versatile display
Add a versatile DM-D30 Series display to your Epson M30 POS printer, or other POS device, to display easily readable customer-friendly purchase information at the till.
Simple to read and user-friendly
The DM-D30 display has a compact, high brightness LCD screen and easily readable two-line by 20-column format, and offers high-speed data transfer, flash memory and an extensive font table. The compact yet easily readable blue and white LCD display can be easily mounted on our M30 printer, providing customers with information at a glance
Flexible interface for easy integration
Easy connection and power via USB means straightforward integration. Meanwhile, full ESC/POS and OPOS compatibility and option to upgrade to wireless or USB extension cable mean the D30 can be positioned exactly where you need it.
Connectivity & Ports
| USB powered | Yes |
Dimensions, Weight & Design
| Product colour | Black |
| Package weight | 276 g |
| Material | Plastik |
| Package width | 80 mm |
| Package depth | 82 mm |
| Package height | 315 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 600 pc(s) |
| Pallet gross weight | 0 g |
Certifications
| Product type | POS mount |
Other specifications
| Country of origin | Taiwan |