- Description
- Additional information
- Documents
Description
Epson OT-BY60II: Lithium-ion battery. Type: Battery, Brand compatibility: Epson, Compatibility: TM-P60II/P80, D161A, Product colour: Grey. Quantity per pack: 1 pc(s)
Battery & Power
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 1950 mAh |
| Battery voltage | 7.2 V |
Dimensions, Weight & Design
| Product colour | Grey |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Width | 39.5 mm |
| Depth | 70.2 mm |
| Height | 23.1 mm |
| Package width | 40 mm |
| Package depth | 88 mm |
| Package height | 57 mm |
| Package weight | 142 g |
| Weight | 110 g |
Certifications
| Compatibility | TM-P60II/P80, D161A |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Brand compatibility | Epson |
Other specifications
| Type | Battery |
| Country of origin | China |
Related popular products
P1112640-054
Zebra Kit, Media Core Adaptors for 1.5inch, 2 & 3inch Diameter Media Cores, (set of 2 each)
265,00kr. Excl. VAT
P1083320-038
Zebra Kit, Applicator Interface Card 5V-24V, ZT600 Series, ZT411, ZT421
1.299,00kr. Excl. VAT