- Description
- Additional information
Description
Getac GBM2X3. Type: Battery, Brand compatibility: Getac, Compatibility: ZX10. Width: 60.6 mm, Depth: 119.5 mm, Height: 16.6 mm
Features & Benefits
The Getac B360 Spare Main Battery is designed to provide the main power source for your device when the AC adapter is not connected. It is designed with an LED power indicator and status check button, which allows users to identify the battery capacity status at a push of a button.
Battery & Power
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 9980 mAh |
| Battery voltage | 3.88 V |
Dimensions, Weight & Design
| Product colour | Black |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight | 167 g |
| Depth | 119.5 mm |
| Width | 60.6 mm |
| Height | 16.6 mm |
Certifications
| Brand compatibility | Getac |
| Compatibility | ZX10 |
Other specifications
| Type | Battery |
Related popular products
EDA10A-DB-0
Honeywell EDA10A display dock, Kit includes Dock, must order power adapter and power Cord separately
2.196,00kr. Excl. VAT
EDA10A-DB-2
Honeywell EDA10A display dock, kit includes: Dock, EU power cord and power adapter
2.298,00kr. Excl. VAT
SG-NGWT-WSTPLN-01
ZEBRA WT6000 Replacement Medium/Large Spare Strap For Wrist Mount.
519,00kr. Excl. VAT