- Description
- Additional information
Description
Getac GBM3X8. Type: Battery, Brand compatibility: Getac, Compatibility: F120 & V120. Width: 74 mm, Depth: 133 mm, Height: 16.8 mm
The high-capacity battery pack extends the system run time up to two times compared to the standard battery pack, providing a great solution for mobile professionals who require extra battery life for operation longer than one day.
Battery & Power
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery capacity | 4070 mAh |
| Battery voltage | 11.61 V |
Dimensions, Weight & Design
| Weight | 205 g |
| Depth | 133 mm |
| Width | 74 mm |
| Height | 16.8 mm |
Certifications
| Brand compatibility | Getac |
| Compatibility | F120 & V120 |
Other specifications
| Type | Battery |
Related popular products
EDA10A-DB-3
Honeywell EDA10A display dock, kit includes: Dock, UK power cord and power adapter
2.298,00kr. Excl. VAT
EDA10A-DB-2
Honeywell EDA10A display dock, kit includes: Dock, EU power cord and power adapter
2.298,00kr. Excl. VAT
SG-NGWT-WSTPLN-01
ZEBRA WT6000 Replacement Medium/Large Spare Strap For Wrist Mount.
519,00kr. Excl. VAT