- Description
- Additional information
Description
Getac DVD Super Multi Drive
The DVD Super Multi Drive is an optical disk drive that can read and write for different kinds of optical disks. It allows the user to access a variety of different media formats. Besides, It is a user-removable module that can be installed without tools.
Dimensions, Weight & Design
| Width | 135.5 mm |
| Height | 14 mm |
| Depth | 138.5 mm |
| Weight | 170.5 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Certifications
| Component for | Laptop |
Other specifications
| Type | HDD |
| Hot-swap | Yes |
Related popular products
PL5000-BP100R
Zebra Decoder, Icon Board, Parallel Interface, No Micro-USB Connection
54,00 € Excl. VAT