- Description
- Additional information
Description
Zebra Z-Perform 1000D. Estimated archival life: 5 year(s), Brand compatibility: Zebra. Length: 30 m, Width: 101.6 mm, Diameter: 5.7 cm. Quantity per pack: 16 pc(s)
Standard, bright white smooth paper facestock specially coated to provide the optimal balance between performance and price.
For Zebra RW420. A direct thermal, uncoated 60 micron receipt paper, ideal for short life applications.
Not recommended for applications involving exposure to sunlight or extreme heat.
This product can be archived for up to 5 years after printing if required.
Media & Labels
| Core diameter | 1.9 cm |
Dimensions, Weight & Design
| Width | 101.6 mm |
| Diameter | 5.7 cm |
| Length | 30 m |
| Quantity per pack | 16 pc(s) |
Certifications
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Brand compatibility | Zebra |
Other specifications
| Estimated archival life | 5 year(s) |
Related popular products
C33S045390
Receipt Rolls, Normal Paper, 101.6 mm, Receipt- / voucher roll (endless)
8,00 € Excl. VAT
3013689
Receipt Rolls, Zebra, Z-Perform 1000D 60 Receipt, Thermal Paper, 58 mm, 40 mm, 12.7 mm, White
113,00 € Excl. VAT
76089
Labels, Zebra, Normal Paper, Z-Select 2000T, W: 148 mm, H: 209.55 mm, D: 200 mm, C: 76 mm
141,00 € Excl. VAT
800264-105
Labels, Zebra, Thermal Paper, Z-Select 2000D, W: 101.6 mm, H: 25.4 mm, D: 127 mm, C: 25.4 mm
229,00 € Excl. VAT
38-T111062-11LF
TSC Direct Thermal Receipt Rolls - 111mm x 62m, Premium, 12mm Core, Rolls/Box: 40
121,00 € Excl. VAT
3007301-T
White Zebra 8000D 10 Year Receipt 75mm x 20m Paper Mobile Printer Receipts
158,00 € Excl. VAT


