Zebra Z-Select 2000T, label roll, normal paper, 38x25mm
HIGHLIGHTS
- Self-adhesive printer label
- Die-cut label
- Roll
- Rectangle White
- Material: Paper
- Print technology: Thermal transfer
- Adhesive type: Permanent
- Labels per pack: 51800 pc(s)
- Description
- Additional information
Description
Zebra Z-Select 2000T. Product colour: White, Label type: Self-adhesive printer label, Type: Die-cut label. Label width: 3.81 cm, Label height: 2.54 cm, Core diameter: 7.62 cm. Labels per pack: 51800 pc(s), Labels per roll: 5180 pc(s)
| Print technology | Thermal transfer |
Media & Labels
| Labels per pack | 51800 pc(s) |
| Rolls per pack | 10 |
| Core diameter | 7.62 cm |
| Labels per roll | 5180 pc(s) |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Label width | 3.81 cm |
| Label height | 2.54 cm |
| Adhesive type | Permanent |
Wireless & Network
| Compatible products | Zebra Z-Select 2000T |
Dimensions, Weight & Design
| Product colour | White |
| Finish type | Matte |
| Format | Roll |
| Shape | Rectangle |
Certifications
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Other specifications
| Material | Paper |
| Type | Die-cut label |