Zebra Z-Select 2000T, label roll, normal paper, 102x203mm
HIGHLIGHTS
- Z-Select 2000T
- Die-cut label
- Roll
- Rectangle White
- Material: Paper
- Print technology: Thermal transfer
- Adhesive type: Permanent
- Labels per pack: 2904 pc(s)
- Description
- Additional information
Description
Zebra Z-Select 2000T. Product colour: White, Label type: Z-Select 2000T, Type: Die-cut label. Label width: 10.2 cm, Label height: 20.3 cm, Size (imperial): 10.2 cm (4″). Labels per pack: 2904 pc(s), Labels per roll: 726 pc(s)
Z-Select 2000T
726 per roll, 4 per case, per pack.
Media Size
– 4″ x 8 “
– 101.6 mm x 203.2 mm
Media Format
– Roll
Compatible Printers
105S, 105Se, 105SL, 110PAX3, 110PAX4, 110XiIIIPlus, 140Xi, 140XiII, 140XiIII, 140XiIIIPlus, 160S, 170Xi, 170XiII, 170XiIII, 170XiIIIPlus, 220XiII, 220XiIII, 220XiIIIPlus, S300, S400, S500, S600, Z4000, Z4M, Z4Mplus, Z6000, Z6M, Z6Mplus
| Print technology | Thermal transfer |
Media & Labels
| Labels per pack | 2904 pc(s) |
| Rolls per pack | 4 |
| Core diameter | 7.62 cm |
| Labels per roll | 726 pc(s) |
| Label type | Z-Select 2000T |
| Label width | 10.2 cm |
| Label height | 20.3 cm |
| Adhesive type | Permanent |
Dimensions, Weight & Design
| Product colour | White |
| Format | Roll |
| Shape | Rectangle |
Certifications
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Other specifications
| Material | Paper |
| Type | Die-cut label |
| Size (imperial) | 10.2 cm (4") |