Epson ColorWorks CW-C6500Ae, Skärare, USB/ethernet
HÖJDPUNKTER
- Mediaflexibilitet: Utökat mediastöd. Etikettbredder från 25,4 mm till 215,9 mm
- Kompakt: Enkel, diskret design med frontpanelstyrning
- Automatisk skärare: För kemi, livsmedel och dryck, trädgårdsodling och logistik – primär och sekundär etikettering
- Fjärrhantering: Fjärrkonfiguration, underhåll och övervakning
- Kostnadsbesparande: Inget behov av förutryckta etikettlager. Skriv ut fullfärg på blanka etiketter
Epson ColorWorks CW-C6500Ae, Skärare, USB/ethernet
Färg, Bläck, 85 mm/sek, max 1200 x 1200 DPI, max 212 mm, Ethernet, USB 2.0 Typ A, Typ B
37.119,00 kr Ekskl. moms.
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Epson ColorWorks CW-C6500AE. Utskriftsteknik: Bläckstråle, Maximal upplösning: 1200 x 1200 DPI, Utskriftshastighet: 85 mm/sek, Färg. Anslutningsteknik: Trådbunden, Ethernet LAN, USB-port. Produktfärg: Svart
Denna 8-tums färgetikettskrivare (med automatisk skärare) erbjuder skräddarsydd, flexibel färgmärkning och stöder ett brett utbud av etikettstorlekar.
Denna digitala fyrfärgsetikettskrivare för utskrift vid behov öppnar upp nya möjligheter för företag med många SKU:er att hantera och ont om tid. ColorWorks CW-C6500Ae utökar Epsons sortiment för att möta behoven hos kunder med små till medelstora volymer inom många sektorer (livsmedel, kemi, dryck, tillverkning etc.).
Medieflexibilitet
CW-C6500Ae drar nytta av en mängd nya funktioner som är utformade för att erbjuda praktiska och kreativa lösningar. Den stöder mediebredder från 25,4 mm till 215,9 mm och har utökat mediestöd som även inkluderar texturerat papper. I praktiska termer kan detta sortiment av ColorWorks-etikettskrivare skriva ut allt från små etiketter för flaskor med e-vätska till stora, hållbara etiketter som är lämpliga för kemiska trummor. Dessutom möjliggör den innovativa rörliga sensorn utskrift på vilken form som helst, utan behov av en andra stans.
Kompakt och enkel att använda
CW-C6500Ae har utformats för att vara extremt användarvänlig. All manövrering kan utföras från framsidan, vilket sparar utrymme. Rullbyte är möjligt från framsidan, höger och vänster. Vi har också utformat ett antal tekniska verktyg för att hjälpa till med skrivarhantering, konfiguration och underhåll, inklusive: webbinterface och skrivarflotthantering, fjärrkonfiguration, underhåll och övervakning.
Utskriftskvalitet
Denna etikettskrivare erbjuder hög kvalitet, hög upplösning, fyrfärgs utskrift som standard; tillsammans med färgmatchningsfunktionalitet (ICC-profil och spotfärgmatchningsverktyg) för imponerande, effektfulla, on-demand färgetiketter.
Enkel integration
Alla modeller i sortimentet är integrationsvänliga. SAP direkt support, ESC Label, Linux och Mac-drivrutiner.
Utskrift
| Utskriftsteknik | Bläckstråle |
| Utskriftshastighet | 85 mm/sec |
| Maximal utskriftsbredd | 21.2 cm |
| Utskriftsbredd | 216mm |
| AC-adapter inkluderad | Yes |
| Utskriftsmetod | Epson PrecisionCore |
| Kassett(er) inkluderade | Yes |
Media & Etiketter
| Maximal rulldiameter | 15.2 cm |
| Medietyper som stöds | Continuous label, Continuous media, Die-cut label, Black mark paper, Black mark label |
Anslutning & Portar
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Ethernet LAN | Yes |
| USB-port | Yes |
| Antal USB 2.0-portar | 2 |
Batteri & Ström
| AC-inspänning | 100-240 V |
| Extern nätadapter | No |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Black |
| Bredd | 444 mm |
| Djup | 515 mm |
| Höjd | 326 mm |
| Vikt | 26 kg |
| Färg | Ja |
| Antal per förpackning | 1 pc(s) |
| Förpackningsbredd | 620 mm |
| Förpackningsdjup | 706 mm |
| Förpackningshöjd | 495 mm |
| Förpackningsvikt | 31.3 kg |
| Tryckfärger | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Produkter per pall (UK) | 4 pc(s) |
| Produkter per pall | 4 pc(s) |
| Pallvikt (UK) | 0 g |
| Pallens bruttovikt | 0 g |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84433210 |
I förpackningen
| Manual | Yes |
Övriga specifikationer
| Maximal upplösning | 1200 x 1200 DPI |
| AC-infrekvens | 50 - 60 Hz |
| Automatisk kapare | Yes |
| Ursprungsland | China |
| Förare ingår | Yes |