Etiketter, Epson, Normalpapper, Premium Matt Etikett, B: 102 mm, H: 51 mm, D: 190 mm, C: 76 mm
HÖJDPUNKTER
- Matt
- Vit
- Häfttyp: Permanent
- Värmebeständig
- Etiketter per förpackning: 2310 st
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Epson Premium Matte-etikett – stansad rulle: 102 mm x 51 mm, 2 310 etiketter. Produktfärg: Vit, etikettyp: Matt, häftmaterial: Akryl. Etikettbredd: 10,2 cm, Etiketthöjd: 5,1 cm. Antal per förpackning: 1 st, Förpackningsbredd: 220 mm, Förpackningsdjup: 210 mm. Etiketter per förpackning: 2310 st. Produkter per pall: 84 st, Pallens bruttolängd: 120 cm, Pallens bruttobredd: 80 cm
Matta pappersetiketter med permanent lim
Premium mattbelagda inkjet-etiketter för högkvalitativa utskrifter på fotonivå. Den släta, klarvita ytan med matt finish säkerställer snabb torkning samt reptålighet, vattenbeständighet och värmebeständighet. Det universella permanenta akryllimmet möjliggör problemfri prestanda och god vidhäftning på en mängd olika ytor, även vid låga temperaturer.
Produktanvändning
• Produktetiketter
• Tillverkning
• Kampanjetiketter
• Hälso- och sjukvård samt apotek
• Hyllkantsetiketter i detaljhandeln
• Fraktetiketter
Media & Etiketter
| Etiketter per förpackning | 2310 pc(s) |
| Typ av etikett | Matte |
| Etikettbredd | 10.2 cm |
| Etikettens höjd | 5.1 cm |
| Typ av lim | Permanent |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | White |
| Antal per förpackning | 1 pc(s) |
| Förpackningsbredd | 220 mm |
| Förpackningsdjup | 210 mm |
| Förpackningshöjd | 118 mm |
| Förpackningsvikt | 2.15 kg |
| Produkter per pall | 84 pc(s) |
| Pallens bruttolängd | 120 cm |
| Pallens bruttobredd | 80 cm |
| Pallens bruttohöjd | 112.5 cm |
| Produkter per pallager | 28 pc(s) |
| Produkter per pallager (UK) | 40 pc(s) |
| Produkter per pall (UK) | 120 pc(s) |
| Pallens längd (UK) | 120 cm |
| Pallbredd (UK) | 100 cm |
| Pallhöjd (UK) | 112.5 cm |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84439990 |
| Kompatibla produkter | Epson TM-C3400BK<br />Epson TM-C3400-LT<br />Epson ColorWorks C7500G<br />Epson ColorWorks C7500<br />ColorWorks CW-C6500 <br />ColorWorks CW-C6000Pe<br />ColorWorks CW-C6000Ae<br />ColorWorks CW-C600 |
Övriga specifikationer
| Typ av ytbehandling | Matte |
| Minsta orderkvantitet | 4 pc(s) |
| Ursprungsland | Poland |
| Självhäftande material | Acrylic |
| Vattenavvisande | Yes |
| Värmetålig | Yes |