Etiketter, Epson, normalt papper, högglansetikkett, B: 76 mm, H: 127 mm, D: 190 mm, C: 76 mm
HÖJDPUNKTER
- Produktetiketter
- Streckkodsetiketter
- Lådetiketter för konsumentprodukter
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Epson högglansetikkett, stansad rulle, 76 mm x 127 mm, 960 etiketter. Ettikettstyp: Självhäftande skrivaretikett, Typ: Stansad etikett, Format: Rulle. Etikettbredd: 7,6 cm, Etiketthöjd: 12,7 cm. Antal per förpackning: 1 st. Etiketter per förpackning: 960 st. Pallens bruttolängd: 120 cm, Pallens bruttobredd: 80 cm, Pallens bruttohöjd: 96 cm
Högglanspappersetiketter med permanent häftämne
Premium högglansbelagda bläckstråleetiketter för högkvalitativ utskrift på fotonivå. Den släta, ljusa vita ytan med en glansig finish säkerställer snabb torkning, rep-, vatten- och värmebeständighet. Det universella permanenta akryllimmet möjliggör problemfri prestanda och god vidhäftning på en mängd olika ytor, även vid låga temperaturer.
Produktanvändning
• Produktetiketter
• Tillverkning
• Kampanjetiketter
• Hälso- och sjukvård samt apotek
• Hyllkantsetiketter i butik
• Fraktetiketter
Utskrift
| Utskriftsteknik | Inkjet |
Media & Etiketter
| Etiketter per förpackning | 960 pc(s) |
| Rullar per förpackning | 1 |
| Typ av etikett | Self-adhesive printer label |
| Etikettbredd | 7.6 cm |
| Etikettens höjd | 12.7 cm |
| Typ av lim | Permanent |
Mått, Vikt & Design
| Antal per förpackning | 1 pc(s) |
| Pallens bruttolängd | 120 cm |
| Pallens bruttobredd | 80 cm |
| Pallens bruttohöjd | 96 cm |
| Pallens längd (UK) | 120 cm |
| Pallbredd (UK) | 100 cm |
| Pallhöjd (UK) | 96 cm |
| Format | Roll |
| Form | Rectangle |
Certifieringar
| Kompatibla produkter | ColorWorks C7500, ColorWorks C8000 |
| Syfte | Receipt |
| Kompatibilitet med varumärke | Epson |
Övriga specifikationer
| Typ av ytbehandling | Gloss |
| Typ | Die-cut label |
| Självhäftande material | Acrylic |
| Vattenavvisande | Yes |
| Värmetålig | Yes |