Etiketter, Epson, Normalt papper, Premium matt etikett, B: 203 mm, H: 60000 mm, D: 152 mm, C: 76 mm
HÖJDPUNKTER
- Kontinuerlig etikett
- Vit
- Utskriftsteknik: Bläckstråle
- Typ av lim: Permanent
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Epson Premium Matte Label – löpande rulle: 203 mm x 60 m. Produktfärg: Vit, Typ: Kontinuerlig etikett, Utskriftsteknik: Bläckstråle. Etikettbredd: 20,3 cm, Arkets längd: 60 m, Etikettstorlek: 76 mm x 127 mm. Antal per förpackning: 1 st, Förpackningsbredd: 320 mm, Förpackningsdjup: 324 mm. Antal etiketter per rulle: 265 st. Minsta beställningskvantitet: 4 st
Matta pappersetiketter med permanent lim
Premium mattbelagda inkjet-etiketter för högkvalitativa utskrifter på fotonivå. Den släta, klarvita ytan med matt finish säkerställer snabb torkning samt reptålighet, vattenbeständighet och värmebeständighet. Det universella permanenta akryllimmet möjliggör problemfri prestanda och god vidhäftning på en mängd olika ytor, även vid låga temperaturer.
Produktanvändning
• Produktetiketter
• Tillverkning
• Kampanjetiketter
• Hälso- och sjukvård samt apotek
• Hyllkantsetiketter i detaljhandeln
• Fraktetiketter
Utskrift
| Utskriftsteknik | Inkjet |
Media & Etiketter
| Storlek på etiketten | 76 mm x 127 mm |
| Rullar per förpackning | 18 |
| Kärndiameter | 7.62 cm |
| Etiketter per rulle | 265 pc(s) |
| Etikettbredd | 20.3 cm |
| Typ av lim | Permanent |
| Arkets längd | 60 m |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | White |
| Antal per förpackning | 1 pc(s) |
| Förpackningsbredd | 320 mm |
| Förpackningsdjup | 324 mm |
| Förpackningshöjd | 251 mm |
| Förpackningsvikt | 8.71 kg |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84439990 |
| Kompatibla produkter | ColorWorks CW-C6500Ae |
| Best uses | Healthcare, Logistics, Pharmacy |
Övriga specifikationer
| Typ av ytbehandling | Matte |
| Minsta orderkvantitet | 4 pc(s) |
| Ursprungsland | Poland |
| Typ | Continuous label |
| Självhäftande material | Acrylic |
| Vattenavvisande | Yes |