Etiketter, Epson, Syntetisk, PP Matt Etikett Premium, B: 105 mm, H: 210 mm, D: 130 mm, C: 76 mm
HÖJDPUNKTER
- Självhäftande skrivaretikett
- Stansad etikett
- Rullens syfte: Universell
- Rektangel Vit
- Utskriftsteknik: Bläckstråle
- Adhesive type: Permanent
- Värmebeständig
- Etiketter per förpackning: 1036 st
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Epson PP Matt Etikett Premium, Stansad Rulle, 105mm x 210mm, 259 Etiketter. Product colour: White, Label type: Self-adhesive printer label, Type: Die-cut label. Etikettbredd: 21 cm, Etiketthöjd: 10,5 cm, Maximal rulldiameter: 15,2 cm. Etiketter per förpackning: 1036 st, Etiketter per rulle: 259 st. Ursprungsland: Polen
Vita matta bläckstrålebelagda polypropylenetiketter med vattenbaserat akrylhäftämne
PP Matte Premium-etiketterna är motståndskraftiga mot vatten, värme och de flesta kemikalier och kan användas för kladdfri, exakt och skanningsbar bläckstråleutskrift i fullfärg. Ett vattenbaserat akrylhäftämne ger utmärkt vidhäftning och UV-stabilitet för permanenta, tillförlitliga resultat vid behov.
Produktanvändning
• Produktetiketter
• Tillverkning
• Hälso- och sjukvård samt apotek
• GHS-kemikalieetiketter
• Fraktetiketter
Utskrift
| Utskriftsteknik | Inkjet |
Media & Etiketter
| Etiketter per förpackning | 1036 pc(s) |
| Rullar per förpackning | 4 |
| Kärndiameter | 7.62 cm |
| Etiketter per rulle | 259 pc(s) |
| Etikettyp | Self-adhesive printer label |
| Maximal rulldiameter | 15.2 cm |
| Etikettbredd | 21 cm |
| Etiketthöjd | 10.5 cm |
| Limmaterial | Acrylic |
| Limtyp | Permanent |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | White |
| Format | Roll |
| Form | Rectangle |
Certifieringar
| Kompatibla produkter | ColorWorks C6000AE 4*<br />ColorWorks C6000PE 4*<br />ColorWorks C7500<br />ColorWorks C6500AE 8*<br />ColorWorks C6500PE 8* |
| Syfte | Universal |
Övriga specifikationer
| Ytbehandlingstyp | Matte |
| Ursprungsland | Poland |
| Typ | Die-cut label |
| Vattenavvisande | Yes |
| Värmetålig | Yes |