- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Zebra 5095 Resin. Bandlängd: 300 m, bandbredd: 6 cm, antal per kartong: 6 st
Resin Ribbon, 60 mm x 300 m (2,36 tum x 984 fot), 5095; High Performance, 25 mm (1 tum) kärna, 6/förpackning
5095 resin ribbon-formuleringen producerar bilder som är resistenta mot de flesta tuffa miljöer: smuts, fukt, nötning, extrema temperaturer och kemikalier. Idealisk för applikationer där etiketter upprepade gånger skannas med streckkodsläsare, utsätts för nötning eller friktion, används utomhus, appliceras på kemikalietunnor eller exponeras för vatten, ånga, alkaliska eller sura lösningar. Ger ett brett utbud av materialkompatibilitet. UL/cUL-certifierad. Skriver ut hållbara streckkoder på Zebras belagda syntetiska etikettstockar med glansig yta.
Media & Etiketter
| Bandlängd | 300 m |
| Bandbredd | 6 cm |
| Rullar per förpackning | 6 |
| Kärndiameter | 2.5 cm |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Svart |
| Antal per låda | 6 st |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84439990 |
| Certifiering | UL/cUL |
| Märkeskompatibilitet | Zebra |
Övriga specifikationer
| Material | harts |
