- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Zebra 5095 Resin. Båndlængde: 300 m, båndbredde: 6 cm, antal pr. kasse: 6 stk.
Resin-bånd, 60 mm x 300 m (2,36 in x 984 ft), 5095; høj ydeevne, 25 mm (1 in) kerne, 6/kasse
5095 resin-båndformuleringen producerer billeder, der er modstandsdygtige over for de fleste barske miljøer: udtværing, fugt, slid, ekstreme temperaturer og kemikalier. Ideel til anvendelser, hvor etiketter gentagne gange scannes med wand-scanner, udsættes for slid eller friktion, udendørs, påføres kemikalietromler eller udsættes for vand, damp, alkaliske eller sure opløsninger. Giver bred materialekompatibilitet. UL/cUL-certificeret. Printer holdbare stregkoder på Zebras coatede, blanke syntetiske etiketmaterialer.
Medie & Labels
| Materiale | Harpiks |
| Ruller pr. pakke | 6 |
| Kernediameter | 2,5 cm |
Mål, Vægt & Design
| Båndlængde | 300 m |
| Båndbredde | 6 cm |
| Produktfarve | Sort |
| Antal pr. kasse | 6 stk. |
Certificeringer
| Harmoniseret System (HS)-kode | 84439990 |
| Brandkompatibilitet | Zebra |
Øvrige specifikationer
| Certificering | UL/cUL |