TSC MX341P, 12 punkter/mm (300 dpi), disp., RTC, USB, USB-värd, RS232, Ethernet
HÖJDPUNKTER
- Direkt termisk / Termisk överföring
- 300 x 300 DPI
- Utskriftsfärger: Svart
- Maximal utskriftsbredd: 10,4 cm Utskriftshastighet: 356 mm/sek
- Inbyggda streckkoder: 1D, 2D
- Anslutningsteknik: Kabel
- USB-port Ethernet LAN
- Display: LCD 480 x 272 pixlar Färgdisplay Bakgrundsbelysning
- 18 kg
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
TSC MX341P. Utskriftsteknik: Direkt termisk/termisk överföring, Maximal upplösning: 300 x 300 DPI, Utskriftshastighet: 356 mm/sek. Anslutningsteknik: Trådbunden, Ethernet LAN, USB-port. Pappersbredd som stöds: 104 mm. Produktfärg: Svart, Grå
De industriella termiska skrivarna i MX-serien är robust byggda för etikettutskrift av hög kvalitet i stora volymer. Den industriella MX-serien är utformad för att leverera högvolymprestanda dygnet runt. Den har en pressgjuten aluminiumutskriftsmekanism inrymd i ett mycket starkt men ändå lätt skåp. Denna design resulterar i en mer hållbar skrivare som är lämplig för dina mest krävande driftcykler.
Scan & Kamera
| Inbyggda streckkoder | 1D, 2D |
Utskrift
| Utskriftsteknik | Direkt termisk / Termotransfer |
| Utskriftshastighet | 356 mm/sek |
| Maximal utskriftsbredd | 10,4 cm |
| Sidbeskrivningsspråk | DPL, EPL, ZPL, ZPL II |
| Number of fonts | 8 |
| Roterad utskrift | Ja |
| Utskriftsfärger | Svart |
Media & Etiketter
| Mediatjocklek | 20 - 114 mm |
| Pappersbredd som stöds | 104 mm |
| Bandlängd | 600 m |
| Kontrolltyp | Knappar, beröring |
| Bandbredd | 11,4 cm |
| Maximal medialängd | 11,4 m |
| Kärndiameter | 7.62 cm |
Skärm
| Display | LCD |
| Färgdisplay | Ja |
| Skärmupplösning | 480 x 272 pixlar |
| Bakgrundsbelyst display | Ja |
| Inbyggd display | Ja |
Anslutning & Portar
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Ethernet LAN | Ja |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0-portar | 1 |
| RS-232-portar | 1 |
Trådlöst & Nätverk
| Wi-Fi | Nej |
Processor & Minne
| Internminne | 512 MB |
| Flashminne | 512 MB |
| Inbyggd processor | Ja |
Batteri & Ström
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Svart, Grå |
| Bredd | 300 mm |
| Djup | 510 mm |
| Höjd | 393 mm |
| Vikt | 18 kg |
| Färg | Nej |
Driftsförhållanden
| Relativ luftfuktighet vid drift (H-H) | 25 - 85% |
| Relativ luftfuktighet vid förvaring (H-H) | 10 - 90% |
| Drifttemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Förvaringstemperatur (T-T) | -40 - 60 °C |
Certifieringar
| Certifiering | BIS, CB, CCC, CE klass B, EAC, FCC klass B, KC, TUV, UL, cUL, C-Tick klass B, BSMI, Mexico CoC, Energy Star |
I förpackningen
| Kablar medföljer | AC, USB |
Övriga specifikationer
| Maximal upplösning | 300 x 300 DPI |
| AC inmatningsfrekvens | 50/60 Hz |
| Utskrivbara punktnummer | 12 punkter |