Zebra Etikett 102 x 38 mm, DT, 2000D
HÖJDPUNKTER
- Självhäftande skrivaretikett
- Stansat etikett
- Rulle
- Rektangel Vit
- Material: Papper
- Utskriftsteknologi: Direkttermisk
- Lim typ: Permanent
- Etiketter per förpackning: 21480 st
- Beskrivning
- Ytterligare information
Beskrivning
Zebra Z-Select 2000D. Product colour: White, Label type: Self-adhesive printer label, Type: Die-cut label. Etikettbredd: 10,2 cm, Etiketthöjd: 3,8 cm, Maximal rulldiameter: 12,7 cm. Etiketter per förpackning: 21 480 st, Etiketter per rulle: 1 790 st
– Premium topplackerat direkttermiskt pappersetikett med permanent vidhäftning.
– Rullar säljs endast i lådkvantiteter (12 rullar per låda).
– Levereras på 25 mm (1″) kärnor.
– Rulllängd – 74 m.
Utskrift
| Utskriftsteknik | Direct thermal |
Media & Etiketter
| Etiketter per förpackning | 21480 pc(s) |
| Rullar per förpackning | 12 |
| Kärndiameter | 2.54 cm |
| Etiketter per rulle | 1790 pc(s) |
| Typ av etikett | Self-adhesive printer label |
| Maximal rulldiameter | 12.7 cm |
| Etikettbredd | 10.2 cm |
| Etikettens höjd | 3.8 cm |
| Typ av lim | Permanent |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | White |
| Format | Roll |
| Form | Rectangle |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84439990 |
Övriga specifikationer
| Material | Paper |
| Typ av ytbehandling | Matte |
| Typ | Die-cut label |
| Oljeresistent | Yes |
Relaterade populära produkter
Delfi Labels, Direkttermoetiketter, Etiketter
Delfi Etikett 40 x 25mm, DT, Permanent, Vit
99,00 kr Ekskl. moms.
Delfi Labels, Etiketter, Etiketter för termisk överföring
Etikett 60,3 x 25,4mm, TT, Silver Polyester
889,00 kr Ekskl. moms.
Delfi Labels, Direkttermoetiketter, Etiketter
Delfi-etikett 56 x 25 mm, DT, permanent, vit
129,00 kr Ekskl. moms.
Etiketter, Direkttermoetiketter, Zebra Labels
Zebra Etikett 105mm x 100 meter, DT, Linerless
1.419,00 kr Ekskl. moms.
Epson Labels, Etiketter
Epson Premium Matte Label - Kontinuerlig rulle: 102 mm x 60 m.
229,00 kr Ekskl. moms.
Direkttermoetiketter, Etiketter, Zebra Labels
Zebra Z-Select 2000D etiketter 76mm x 76mm
1.439,00 kr Ekskl. moms.
Epson Labels, Etiketter
Epson högglansetikett – kontinuerlig rulle: 51 mm x 33 m.
189,00 kr Ekskl. moms.
Epson Labels, Etiketter
Epson Premium matt etikett - stansad rulle: 76 mm x 51 mm, 650 etiketter.
79,00 kr Ekskl. moms.
Direkttermoetiketter, Etiketter, Zebra Labels
Zebra Etikett 70 x 32mm, DT, 2000D
1.659,00 kr Ekskl. moms.