Zebra Etikett 50 x 25mm, DT, 1000D,
HÖJDPUNKTER
- Självhäftande skrivaretikett
- Stansat etikett
- Rulle
- Rektangel Vit
- Material: Papper
- Utskriftsteknologi: Direkttermisk
- Lim typ: Permanent
- Etiketter per förpackning: 8600 st
- Beskrivning
- Ytterligare information
Beskrivning
Zebra Z-Perform 1000D. Product colour: White, Label type: Self-adhesive printer label, Type: Die-cut label. Etikettbredd: 5,08 cm, Etiketthöjd: 2,54 cm, Kärndiameter: 1,9 cm. Etiketter per förpackning: 8600 st, Etiketter per rulle: 430 st
Zebras urval av etikett- och taggmaterial uppfyller kraven för de flesta applikationer och budgetar.
Standard, ljusvitt slätt pappersytmaterial speciellt belagt för att ge optimal balans mellan prestanda och pris. Tillgänglig i termotransfer och direkttermisk.
Obestruket pappersetikett med permanent akryllim; begränsad motståndskraft mot fukt eller nötning; rekommenderas inte för applikationer med hög utskriftshastighet
Utskrift
| Utskriftsteknik | Direct thermal |
Media & Etiketter
| Etiketter per förpackning | 8600 pc(s) |
| Rullar per förpackning | 20 |
| Kärndiameter | 1.9 cm |
| Etiketter per rulle | 430 pc(s) |
| Typ av etikett | Self-adhesive printer label |
| Etikettbredd | 5.08 cm |
| Etikettens höjd | 2.54 cm |
| Typ av lim | Permanent |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | White |
| Format | Roll |
| Form | Rectangle |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84439990 |
Övriga specifikationer
| Material | Paper |
| Typ | Die-cut label |
Relaterade populära produkter
880191-076D
Zebra Z-Perform 1000D 101,6 x 76,2 mm direkt termisk pappersetiketter, obestruket, permanent självhäftande, 25 mm
2.119,00 kr Ekskl. moms.
3007205-T
Zebra Z-Select 2000T 70 x 32 mm pappersetikett för termisk överföring, belagd, permanent självhäftande, 25 mm kärna,
509,00 kr Ekskl. moms.
800999-009
Zebra Z-Select 2000D 190 Etikett 57 x 35 mm Direkttermoetikett, bestruken, 25 mm kärna
1.459,00 kr Ekskl. moms.