- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Zebra 5095 Resin. Färgbandslängd: 450 m, Färgbandsbredd: 11 cm, Antal per förpackning: 6 st
Resinband, 110 mm x 450 m (4,33 tum x 1476 fot), 5095; Högpresterande, 25 mm (1 tum) kärna, 6/förpackning
5095 resinbandformuleringen producerar bilder som är resistenta mot de flesta tuffa miljöer: smutsar inte av sig, fukt, nötning, extrema temperaturer och kemikalierIdeal för applikationer där etiketter upprepade gånger scannas med streckkodsläsare, utsätts för nötning eller friktion, utomhus, appliceras på kemikalietunnor eller exponeras för vatten, ånga, alkaliska eller sura lösningar.Ger ett brett utbud av materialkompatibilitet.UL/cUL-certifierad.Skriver ut hållbara streckkoder på Zebras belagda glansiga syntetiska etikettstockar.
Media & Etiketter
| Bandlängd | 450 m |
| Bandbredd | 11 cm |
| Bandmaterial | Resin |
| Rullar per förpackning | 6 |
| Kärndiameter | 2.5 cm |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Black |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84439990 |
| Certifiering | UL/cUL |
Övriga specifikationer
| Material | Resin |
